Kad Zvezda doda gas...

sreda 22.01.2014.
21:04

Atinski Panionios je tokom prvog poluvremena održavao rezultatski priključak, ali je drugo proteklo potpuno u znaku Crvene zvezde koja je dotukla rivala i ostvarila svoj drugi ubedljivi trijumf u Evrokupu.

Uz sjajnu podršku navijača u 'Pioniru', košarkaši Crvene zvezde deklasirali su atinski Panionios u meču trećeg kola Grupe L Evrokupa.

Ekipa Dejana Radonjića, koji je pre meča dočekan ovacijama sa tribina, slavila je rezultatom 84:64 i tako se na najbolji način iskupila za poraz u prošlom kolu protiv Nižnjeg Novgoroda
.

Crveno-beli su relativno loše ušli u meč, nisu uspevali da steknu rezultatsku prednost, što su gosti koristili, imali i vođstvo tokom prve četvrtine (maksimalno 15:9), a zatim i dugo održavali rezultatski priključak.

Na poluvreme je Zvezda otišla sa četiri poena viška (39-35), ali je drugih dvadeset minuta bilo furiozno od strane domaćeg tima.

Treća četvrtina je bila ključna da se rezultat konačno prelomi u korist Zvezde, crveno-beli su tada stekli dvocifrenu prednost, pa je poslednja četvrtina poslužila i za potpuni užitak navijača, koji su imali priliku da vide nekoliko zaista atraktivnih poteza njihovih ljubimaca.

Kapiten Marko Simonović bio je najefikasniji sa 18 poena, Dženkins ga je pratio sa 16, Jaka Blažič je upisao 11, a Boban Markanović 10, uz 11 skokova.

U poraženoj ekipi Mekolum se istakao sa 11 poena, a srpski internacionalac Uroš Duvnjak je meč završio sa sedam postignutih poena.

Večeras se u ovoj grupi igra i meč između Bilbaa i Nižnjeg Novgoroda, a Zvezdi bi pobeda Baskijaca značila kako bi u potpunosti anulirali poraz od ruskog predstavnika.