Kakav spektakl u Švedskoj, CR7 zasenio Ibru, Portugal slavi!

utorak 19.11.2013.
22:40

Fudbal za uživanje priuštili su nam reprezentativci Švedske i Portugala, predvođeni fenomenalnim napadačima Zlatanom Ibrahimovićem i Kristijanom Ronaldom. Ipak, popularni CR7 je zasenio sve, rešetajući mrežu domaćih, čime je osigurao plasman Portugala na

Kristijano Ronaldo je još jednom zadivio svet, ali ovog puta kada je to bilo najpotrebnije njegovom nacionalnom timu!

Posle minimalnih 1:0 iz prvog meča za Portugal, kada je upravo Ronaldo bio strelac, i revanš u Švedskoj je protekao u znaku ovog briljantnog fudbalera, koji je svojim het-trikom anulirao ono što je n a drugoj strani uradio Zlatan Ibrahimović, koji je bio dvostruku strelac za Švedsku.

Na kraju, Švedska - Portugal 2:3, ili bolje rečeno Ibrahimović - Ronaldo 2:3!

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, Šveđani su vrebali svoju priliku da anuliraju prednost Portugala, ali je drugo poluvreme donelo potpuno drugačiji razvoj događaja, na zadovoljstvo ljubitelja fudbala širom sveta.

Naime, posle samo pet minuta igre u nastavku, Ronaldo je ''kao munja'' pobegao odbrani Švedske, izbio sam pred golmana i snažnim udarcem ga savladao - 0:1!

Šveđani više nisu imali šta da čekaju, krenuli su na sve ili ništa, a onda glavnu ulogu preuzima Zlatan Ibrahimović. U razmaku od samo četiri minuta, od 68. do 72, popularni Ibra je doneo preokret Šveđanima i vratio nadu u plasman na Mondijal - 2:1.

Domaćima je bio potreeban još jedan gol, napadi su se ređali, ali je u 77. minutu ''sevnula'' nova kontra Ronalda, ponovo je kao brzi voz protutnjao ka golu domaćih i otklonio sve dileme - 2:2!

Tu se nije zadoboljio, dva minuta kasnije još jedna kontra, još jedan nezadrživi prodor Ronalda za konačnih 2:3.

Ostalo je nešto više od deset minuta do kraja, a u tom periodu videli smo još tri slične kontre i prilike za Ronalda, pa Šveđani mogu da budu srećni što im večeras nije dao pet ili šest golova.

Ibrahimoviću svaka čast, ali svet se večeras divi Ronaldu i jedva čeka da ga vidi na Mondijalu!