Keln ponovo u Bundesligi!

ponedeljak 21.04.2014.
22:20

Posle dve sezone u Cvajti, popularni ''Jarčevi'' izborili su povratak u najviši rang takmičenja u Nemačkoj.

fc-koeln.de
fc-koeln.de

Ekipa Kelna je tekuću sezonu odigrala odlično, zauzima prvo mesto na tabeli, a večerašnjom pobedom nad Bohumom na svom terenu, ''Jarčevi'' su i teoretski obezbedili povratak u Bundesligu, tri kola pre kraja sezone.

U poslednjoj utakmici 31. kola, Keln je slavio protiv Bohuma sa 3:1, pa sada ima 10 bodova više od Grojter Firta i 11 od trećeplasiranog Paderborna, ekipa koje se takođe bore za plasman u elitu.

Keln večeras nije imao lak posao. Bohum je prvo poluvreme rešio u svoju korist golom Lace, da bi početkom drugog poluvremena Rise doneo izjednačenje domaćima.

U 62. minutu dosuđen je penal za Keln, gosti ostaju sa igračem manje, a Helmes postiže gol za preokret i najavu trijumfa ''Jarčeva''.

Sve dileme otklonio je Ujah u 81. minutu, postavivši konačnih 3:1.