Klopovi "umetnici" iz Dortmunda

Autor: Nikola Ćertić
subota 13.04.2013.
20:43

Trener "Milionera" Jirgen Klop je pohvalio svoje izabranike i njihovu fenomenalnu igru u meču sa Grojter Firtom, pogotovo u prvom poluvremenu susreta.

Borusija iz Dortmunda je u utakmici 29.kola Bundes lige bukvalno počistila sa terena ekipu Grojter Firta, pobedivši u gostima na tom susretu rezultatom 6:1.

Strateg Borusije Jirgen Klop nije štedeo reči hvale na račun svojih igrača, bez obzira što Grojter Firt i nije bio preveliki zalogaj za "Milionere", pošto se ekipa za koju nastupa naš internacionalac Nikola Đurđić nalazi na dnu tabele nemačkog prvenstva i najverovatnije se od sledeće sezone seli u niži rang.

"Moglo je da bude komplikovano, ali srećom nije jer smo od početka meča bili fokusirani na 'kreiranje umetnosti' na terenu."

"Prvo poluvreme je bilo neverovatno, a jak presing je bio ključ svih 45 minuta", izjavio je oduševljeni Klop.

Klop je na kraju rekao da je njegov tim zaslužio ogromnu prednost na kraju prvog poluvremena, dodajući da je prezadovoljan stilom igre koju je njegov tim demonstrirao na današnjem susretu sa Grojterom.