petak 02.11.2012.
20:15

Prvi meč petog kola KLS igran je u Užicu gde su se u derbiju sastale prvoplasirana i trećeplasirana ekipa. Sloboda je uspela da savlada Radnički FMP u neizvesnom meču i na taj način obezbedi "prenoćište" na vrhu tabele.

Meč koji je otvorio peto kolo Košarkaške lige Srbije ujedno je okarakterisan kao najinteresantniji u najavama.

Sastale su se ekipe iz vrha tabele a Sloboda je pokazala da nema nameru da posustane u borbi za plasman u Superligu.

Prvo poluvreme večerašnje utakmice u Užicu bilo je relativno izjednačeno. Sloboda je na odmor otišla sa pet poena prednosti ali je onda u trećoj četvrtini pala odluka o pobedniku.

Domaćin je napravio još osam poena viška na onih pet sa poluvremena pa je Radnički FMP do kraja samo uspeo da smanji rezultat na konačnih 70:61.

Najefikasniji u ekipi Slobode bio je Stefanović sa 16 poena dok su kod gostiju četvorica košarkaša imala jednak učinak. Đokić i Sturanović ubacili su po 12 a Bojović i Rebić po 11 poena.