Konačno se i u Fulamu obradovali...

ponedeljak 10.12.2012.
22:51

Fulam protiv Njukasla u pretposlednjem susretu 16. kola Premijer lige konačno zaustavio sunovrat na tabeli, prekinuvši niz od pet mečeva bez pobede.

U duelu ekipa koje se u poslednje vreme ne mogu pohvaliti dobrom formom, Fulam je na ''Krejven Kotidžu'' savladao ekipu Njukasla rezultatom 2:1.

Domaći su poveli posle 19 minuta igre. Akcija Fulama tekla je po desnioj strani, Daf je odlično probio, centrirao ka Stivu Sidvelu, koji iz prve šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila Vilijamsona i završila u mreži - 1:0.

Minimalnim vođstvom Fulam je otišao na odmor, a početak drugog poluvremena obeležio je Ben Arfa, koji je fenomenalnim golom sa nekih 18 metara poslao loptu pod prečku. Golman Švarcer je nemoćan, ''Svrake'' stižu do izjednačenja - 1:1.

Ipak, samo devet minuta kasnije, usledio je odgovor domaće ekipe. Slobodan udarac sa desne strane, centaršut u kazneni prostor, gde je najviši u skoku bio Rodaljega, koji postiže pobedonosni gol za Fulam - 2:1.

Ovom pobedom Fulam je pobegao tri boda na tabeli večerašnjem rivalu. Sada imaju 20 bodova na 13. mestu, dok je Njukasl ostao na 17.