Kup - Bajern u četvrtfinalu, povreda Robena

sreda 04.12.2013.
22:31

Kompletirana je lista učesnika četvrtfinala Kupa Nemačke. Bajern je opravdao ulogu favorita na gostovanju Augsburgu, ali je ovaj trijumf ostao u senci strelca prvog gola Arjena Robena. Leverkuzen bolji od Frajburga, a među osam najboljih idu i Ajntraht i

Posle Dortmunda, Hofenhajma, Kajzerslauterna i Hamburga, u četvrtrfinale Kupa Nemačke plasirali su se i Bajern, Leverkuzen, Ajntraht i Volfsburg.

Bajern je kao gost savladao Augsburg sa 2:0, a ono što trenera Gvardiolu može da brine posle ovog meča jeste povreda Arjena Robena koji je već u 16. minutu morao da napusti teren.

Ipak, i to vreme provedeno na terenu mu je bilo dovoljno da Bajernu obezbedi vođstvo od 1:0 već u četvrtom minutu meča. Posle akcije po desnoj strani, Mandžukić je asistirao za sjajnog Holanđanina, koji iz dva pokušaja uspeva da savlada domaćeg golmana.

Robena je posle povrede zamenio Tomas Miler i upravo je on u 78. minutu postavio konačnih 0:2. Golove pogledajte OVDE.

Leverkuzen je slavio sa 2:1 na gostovanju ekipi Frajburga, a svoj trijumf ''Farmaceuti'' su najavili već u prvom minutu, vodećim golom Kruzea.

Ginter je u 19. minutu izjednačio, da bi plasman Leverkuzenu u četvrtfinale osigurao Kan u 77. minutu.

Volfsburg je teže nego što se očekivalo izašao na kraj sa Ingolštatom. Gosti su rano poveli, ali su u drugom poluvremenu preokret ''Vukovima'' doneli Naldo i Olić, koji je pobedonosni gol postigao u 89. minutu meča.

Konačno, najviše golova bilo je u Frankfurtu, gde je Ajntraht sa 4:2 savladao ekipu Sandhauzena. Blistao je trostruki strelac Hoselu, a trijumfu domaćih je jednim doprineo i Kadlec.