Kup Kralja - Alkorkon namučio Espanjol, siguran Bilbao

sreda 15.01.2014.
21:26

Odigrana su još dva revanš meča osmine finala Kupa Kralja na kojima je umalo viđeno i prvo već iznenađenje. Espanjol je tek u završnici duela sa Alkorkonom uspeo da se izbori za plasman u četvrtfinale, dok je Atletik Bilbao bez većih problema nadoknadio z

Nakon Atletiko Madrida i Santandera večeras su se u četvrtfinale Kupa Kralja plasirale i ekipe Atletik Bilbaa i Espanjola.

U Barseloni je gledana prava drama pošto je ekipa Espanjola deset minuta imala pred sobom "nemoguću misiju".

Alkorkon je poveo golom u 4. minutu da bi do odlaska na odmor Espanjol preokrenuo rezultat i poveo sa 2:1.

Domaćinu je za plasman u četvrtfinale bio neophodan još jedan gol ali je umesto njega usledio novi šok u 80. minutu u režiji Havita. Činilo se, deset minuta pre kraja meča, da će ekipa iz predgrađa Madrida prirediti iznenađenje ali je onda Espanjol postigao još dva gola i prvi stigao do cilja.

Alvarez i Pici bili su spasioci kluba iz Barselone pa je Espanjol slavio sa 4:2 a ukupnim rezultatom 4:3 uspeo je da se plasira u četvrtfinale.

Golovi OVDE!

Atletik Bilbao je kao domaćin savladao Betis rezultatom 2:0 pa se ukupnim rezultatom 2:1 plasirao u četvrtfinale.