Kup Kralja - Golman Osasune častio Ronalda, Real u 1/4 finalu

sreda 15.01.2014.
23:21

Fudbaleri Real Madrida overili su plasman u četvrtfinale Kupa Kralja pobedom nad Osasunom, dok je Levante kao domaćin "minimalcem" eliminisao Rajo Valjekano.

Vicešampion Španije plasirao se u četvrtfinale Kupa Kralja pošto je i u revanš meču bio bolji od Osasune i slavio istovetnim rezultatom kao i u prvom susretu.

"Kraljevski klub" je golovima Kristijana Ronalda i Anhela Di Marije savladao Osasunu rezultatom 2:0 (1:0) a plasman u četvrtfinale izborio je ukupnim rezultatom 4:0.

Golove pogledajte OVDE!

Strelac vodećeg pogotka za Real Madrid bio je zvanično najbolji fudbaler sveta kome je ponedeljak uručena "Zlatna Lopta".

Ronaldo je, može se reći, počašćen u 21. minutu, pošto je gol postigao zahvaljujući tragikomičnoj intervenciji golmana Osasune.

Pobedu je overio Anhel Di Marija u 56. minutu meča nakon sjajnog kontranapada po desnoj strani i centaršuta Hesea.

Madriđani su u 85. minutu ostali sa igračem manje na terenu pošto je Fabio Koentrao zaradio drugu javnu opomenu.

U još jednom meču osmine finala Levante je u Valensiji bio bolji od Rajo Valjekana i minimalnim rezultatom 1:0 obezbedio plasman u četvrtfinale pošto u prvom susretu nije bilo golova.