Kup - Monpelje šokirao PSŽ, Bordo se obrukao!

sreda 22.01.2014.
23:12

Mečevi šesnaestine finala Kupa Francuske koji su odigrani u sredu, obilovali su iznenađenjima.

Najveće od svih je, svakako, eliminacija Pari Sen Žermena, aktuelnog šampiona Francuske i lidera u prvenstvu.

''Sveci'' su na Parku prinčeva poraženi od ekipe Monpeljea sa 2:1 i tako u ranoj fazi završili svoje učešće u ovom takmičenju.

Iznenađenje je najavio Kongre, vodećim golom u 20. minutu, da bi deset minuta kasnije izjednačio kavani. U nastavku, 'Sveci' nikako nisu uspevali da dođu do protivničkog gola, iako je od 66. minuta zaigrao i Zlatan Ibrahimović.

Samo tri minuta po njegovom ulasku, postignut je gol na drugoj strani, kojim je i rešen ovaj meč. Na asistenciju Kabelje, pogodio je Montanjo za iznenađujućih 1-2.

Osim PSŽ-a, svoje navijače razočarao je i Bordo, koji je posle penal serije ispao od nižerazrednog Il Rusa.

Monako je prošao dalje, ali je njegova pobeda, da podsetimo, ostala u senci povrede Radamela Falkaa, za koga je u opvom trenutku neizvesno i da li će biti spreman za Mondijal u Brazilu.