Kup - Perea vodio Lacio do četvrtfinala

utorak 14.01.2014.
23:11

Fudbaleri Lacija plasirali su se u četvrtfinale italijanskog Kupa posle trijumfa nad Parmom koji je režirao Kolumbijac Brajan Andres Perea Vargas.

Devetoplasirana ekipa u Seriji A priključila se večeras Udinezeu, Romi, Juventusu i Fiorentini u četvrtfinalu italijanskog nacionalnog Kupa.

Lacio je kao domaćin savladao Parmu rezultatom 2:1 (1:1) a, pre svega, zahvaljujući raspoloženom Kolumbijcu Andresu Perei koji je postigao oba gola za "Lacijale".

Golove pogledajte OVDE!

Domaćin je poveo golom Peree u 25. minutu meča ali je do odlaska na odmor Parma uspela da izjednači preko Bijabijanija.

Ako se za prvo poluvreme može reći da je proteklo u prilično izjednačenoj igri, drugo poluvreme obeležila je dominacija gostiju sa "Enio Tardinija".

Bila je Parma u nekoliko navrata na domak postizanja drugog pogotka ali su "Mlekadžije" na svojoj koži večeras osetile nepisano fudbalsko pravilo.

Lacio, koji je bio inferioran u drugom delu meča, i nije stvorio nijednu šansu za postizanje gola, do pobede je stigao nakon greške defanzivaca gostujućeg tima koju je iskoristio Perea.

Kolumbijac je samo pokupio "kajmak" nakon greške dvojice štopera Parme i lako zatresao mrežu u prvom minutu nadoknade za konačnih 2:1 i plasman Rimljana u četvrtfinale.

Lacio će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Napolija i Atalante.