Kvalifikacije za LŠ - Silni Elfsborg, bezbrižni Legija i Seltik

sreda 17.07.2013.
23:29

U sredu uveče odigrane su i preostale utakmice druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Za razliku od Partizana koji se mučio da opravda ulogu favorita u Jermeniji, takvih problema nisu imali poljska Legija, škotski Seltik, a pogotovo švedski Elfsborg.

Najubedljiviju pobedu u prvim utakmicama druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona ostvarila je ekipa Elfsborga iz Švedske koja je sa sedam golova u mreži ispratila letonsku Daugavu - 7:1.

Radovićeva Legija je na gostovanju velškom TNS-u imala negativan rezultat posle prvog poluvremena, ali je u nastavku sve došlo na svoje mesto, pa je poljski predstavnik ostvario ubedljivu pobedu od 3:1 koja mu omogućava miran revanš u Varšavi. Miroslav Radović je bio u startnoj postavi, a zamenjen je u poluvremenu.

Škotski Seltik je takođe ubedljivo trijumfovao na gostovanju Kliftonvilu u Severnoj Irskoj, a najveći deo posla završio je u prvom poluvremenu.

Malo iznenađenje je remi Nefčija na svom terenu protiv albanskog Skenderbega, a Saša Stamenković je sačuvao svoju mrežu - bilo je 0:0.

Od ostalih mečeva izdvajamo poraze bugarskog Ludogoreca, kao i mađarskog Đera, ekipa od kojih su se u Partizanu pribojavali uoči žreba za drugo kolo kvalifikacija...