L1 - Bordo ne odustaje od Evrope!

utorak 25.02.2014.
20:25

Fudbaleri Bordoa savladali su Lorijen i na taj način su ostali u igri za plasman u Evropu naredne sezone.

Bordo je bio pod imperativom pobede na ovo meču ukoliko mu je cilj da se nađe u Evropi naredne sezone, dok je Lorijen donekle obezbeđen, a dobrim rezultatom bi se još više odvojili od zoe ispadanja.

Brdo je nešto bolje počeo utakmicu, otvorenije, da bi u 22. minutu svoju inicijativu krunisali golom. Strelac je bio Anri Saive.

Međutim, radost domaćih kratko je trajala, izjednačio je samo 4 minuta kasnije Sadio Dialo.

Ponovo su domaći krenuli ofanzivnije rešeni da pobede u ovom meču, a to im se isplatilo samo nekoliko minuta kasnije.

U 36. minutu gol postiže Čeik Diakite, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor, na semaforu je pisalo 2:1.

Nešto defanzivnija igra Bordoa dovela je do smirenijeg stanja na terenu, da bi tek u 72. minutu Oaro postigao još jedan pogodak za domaćina, verovalo se, i odlučujući.

Ipak, tako nisu mislili fudbaleri Lorijena, u 84. minutu pogodio je Lamine Kone.

Ništa do kraja meča nisu uspeli da urade fudbaleri Lorijena, ostalo je 3:2 za domaćina.