L1 - Marsej i dalje posti, remi protiv Remsa

petak 14.03.2014.
22:20

U ujednačenom meču francuske Lige 1, Rems je kao domaćin poveo protiv Marseja, ali je Žinjak golom doneo Marseju izjednačenje.

Pobedom u ovom meču, Rems bi izašao ispred Marseja po broju bodova i tako bi i dalje bio u borbi za Evropu, ali se ipak tu nešto pitala i ekipa sa juga Francuske.

Utakmica je bila dosta ujednačena, a prvo poluvreme je proteklo bez golova.

Ipak, u drugom poluvremenu smo mogli da vidimo malo više uzbuđenja. Prvo je Marsej preko Žinjaka propustio dve prilike, da bi tada Rems došao do vođstva u 67. minutu.

Frank Sinjorino je centrirao, a Antoan Devo je pogodio glavom levi ugao za 1:0 i veliku radost domaćih navijača.

Nakon tog gola po jedna propuštena prilika je viđena na obe strane, prvo je Poje pokušao da donese izjednačenje, a nakon njega na drugoj strani je Devo mogao da duplira prednost, ali se ništa od toga nije desilo, barem u tom periodu meča.

Onda je usledio 80. minut, koban po domaće. Andre Ajev je glavom prosledio loptu ka Žinjaku koji je rutinski savladao golmana gostiju za 1:1.

Marsej je bio konkretniji do kraja meča, ali je rezultat ostao nerešen.