L1 - "Minimalac" PSŽ-a protiv Lorijena

Autor: Janko Glavonjić
petak 21.03.2014.
22:27

Ibra i drugovi nastavili su pobedničku seriju. Na gostovanju Lorijenu dovoljan im je bio pogodak Tijaga Mote u 41. minutu za minimalnih 0:1 (0:1).

Beta/AP Photo/David Vincent

PSŽ je bio bolji tokom čitavog meča, potpuno dominirao u svim segmentima igre.

U prvom poluvremenu je domaćin pokušavao u kontrama u kojima se isticao bivši fudbaler Arsenala Aladijer, ali nije uspevao značajnije da ugrozi Sirigua, dok je jednu dobru priliku za PSŽ imao Matuidi u 22. minutu.

U 30. minutu Tijago Silva je morao da izađe zbog povrede, a umesto njega ušao je Aleks.

Parižani su postigli jedini gol u 41. minutu. Bila je to sjajna akcija Kavanija i Ibrahimovića, koju je Ibra završio šutem. Odar je uspeo da odbrani, ali je samo kratko odbio loptu, Mota je bio na pravom mestu i "ugurao" je u mrežu.

U drugom poluvremenu ista slika kao u prvom. Domaći su se i dalje branili iako su gubili, Ibrahimović je dva puta pao u šesnaestercu ali sudija nije dosudio najstrožu kaznu.

U 86. minutu Lorijen je postigao gol za izjednačenje, ali je on poništen zbog opravdanog ofsajda Pelea.

Ostalo je 0:1, PSŽ je tako osvojio nove, značajne bodove u trci za titulu.