L1 – Minimalac Remsa, bodovi nade za Sošo

subota 15.02.2014.
21:50

U 5 mečeva francuskog šampionata u redovnom terminu u subotu uveče pobede su ostvarili Sošo, Rems i Tuluz, dok su ostale utakmice završene bez pobednika.

Verovatno i najzanimljivija utakmica za ljubitelje fudbala u Srbiji ove večeri u francuskom šampionatu bila je između Lorijena i Tuluza, najviše iz razloga što su se dva naša internacionalca našla u prvoj postavi Tuluza.

Uroš Spajić je zajedno sa Dušanom Veškovcem odigrao celu utakmicu u zadnjoj liniji Tuluza i doprineli pobedi svog tima na gostovanju Lorijenu.

Tuluz je sada prešao na tabeli Lorijen i nalazi se na bod više, na 10. mestu.

Golove za ekipu Tuluza su postigli Ben Jeder u 59. minutu, Orijer u 73. minutu i Braitvaite u 80. minutu, dok je pogodak za ekipu Lorijena postigao Lotoa u 41. minutu.

Odlični Rems ove sezone je pobedio Bordo rezultatom 1:0, a strelac u tom meču bio je De Previl u 64. minutu.

Na taj način Rems je pobegao Bordou na 5 bodova prednosti i izjednačio se sa Marsejom po broju osvojenih bodova, sada imaju po 39.

Ola Toivonen je odigrao sjajnu utakmicu u nerešenom ishodu Rena i Monpeljea koji se vratio u život u poslednjim minutima meča, dok je Sošo do pobede i bodova mogućeg spasa došao pogotkom Suncua pred kraj meča.

Jedini meč bez postignutog gola bio je između Nice i Nanta, a da napomenemo da Filip Đorđević nije igrao zbog suspenzije i dobijenog crvenog kartona u meču sa Lionom.

Pogledajte u nastavku rezultate, strelce i tabelu nakon nepotpunog 25. kola.