LE - Čelsi ''pregrmeo'' Steauu, ''Svrake'' izbegle produžetke!

četvrtak 14.03.2013.
23:05

''Plavci'' posle prvog poluvremena imali nepovoljan rezultat protiv rumunske ekipe, ali su u nastavku zaigrali bolje i ipak stigli u četvrtfinale Lige Evrope. Benfika i Lacio upisali nove pobede protiv Bordoa, odnosno Štutgarta. Dalje ide i Fenerbahče, Nj

Bez Baneta Ivanovića u ekipi, Čelsi je na ''Stamford Bridžu'' uspeo da nadoknadi minus iz Bukurešta i pobedom od 3:1 izbori plasman među osam najboljih ekipa.

Trijumf Čelsija najavio je Mata, posle asistencije Ramireša u 34. minutu, ali je u poslednjim treenucima prvog poluvremena usledio šok za domaće navijače, posle izjednačujućeg pogotka Kirišesa - 1:1.

''Plavcima'' je tako u nastavku bio potreeban trijumf od dva gola razlike i oni su to uspeli da ostvare. Prvo je u 58. minutu Džon Teri, posle slobodnog udarca sa leve strane i odličnog centaršuta Mate, doneo novo vođstvo domaćima, da bi konačnih 3:1 postavio Fernando Tores u 71. minutu.

Popularni ''El Ninjo'' je u finišu imao još jednu veliku priliku za gol, iz jedanaesterca, dosuđenog posle prekršaja nad Azarom, ali je umesto mreže, pogodio prečku.

Što se tiče ostalih mečeva, do samog kraja bilo je neizvesno u Njukaslu, ali su ''Svrake'' u 90. minutu golom Papis Sisea eliminisale ekipu ruskog Anžija - 1:0, posle remija bez golova u prvom meču.

Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta meča u Bordou, gde je Benfika slavila sa 3:2 i potvbrdila plasman u četvrtfinale, baš kao i Lacio, koji je sa 3:1 savladao ekipu Štutgarta.

Konačno, listu četvrtfinalista kompletirao je Fenerbahče, kome je i 1:1 pred svojim navijačima protiv Viktorije Plzen bilo dovoljno za plasman u četvrfrinale.