LE - Drama u Bazelu, prošla Benfika, ispao Lacio!

četvrtak 11.04.2013.
23:07

Najviše uzbuđenja od svih revanš mečeva četvrfinala Lige Evrope doneo duel u Bazelu, gde je domaći tim ostvario istorijski uspeh eliminacijom Totenhema posle penal-serije! Njukasl remizirao sa Benfikom, dok je Fenerbahče remijem u Rimu eliminisao ekipu La

Posle duela u Kazanju, gde je Čelsi i pored poraza od Rubina izborio plasman u polufinale Lige Evrope, svoje mesto među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju izborili su i Fenerbahče, Benfika i Bazel.

U Njukaslu, domaći tim je jurio prednost Benfike od 3:1 iz prvog meča, a tokom prcvog poluvremena gosti iz Lisabona su umešno održavali tu prednost.

Ipak, nastavak meča doneo je znatno zanimljiviji fudbal i - golove. Na kraju, 1:1, što je rezultat koji vodi portugalskog predstavnika u polufinale.

Nadu ''Svrakama'' da mogu da nadoknade minus iz prvog meča dao je Papis Sise u 71. minutu, postigavši vodeći gol za Njukasl, ali domaći u narednih dvadesetak minuta nisu uspeli da još jednom zatresu mrežu gola gostiju. Kazna je usledila u nadoknadi vremena, kada je Salvio postavio konačnih 1:1 i definitivno odveo Benfiku u narednu rundu takmičenja.

Srpski internacionalac Nemanja Matić je i ovog puta zauzeo svoje mesto u startnoj postavi Benfike.

Istim rezultatom, 1:1, okončan je i duel na ''Olimpiku'', između Lacija i Fenerbahčea, a plasman u polufinale izborio je turski predstavnik, posle pobede od 2:0 u prvom meču.

Prvo poluvreme revanš meča nije donelo golove, da bi posle 15 minuta igre u nastavku Lacio poveo golom Lulića. Rodila se tada šansa za domaće da do kraja još jednim golom bar izbore produžetke, ali umesto toga, Erkin je u 73. minutu doneo izjednačenje Feneru i otklonio sve dileme oko plasmana u polufinale.

Miloš Krasić je u gostujućoj ekipi dobio priliku u samom finišu, od 87. minuta.

Konačno, najviše drame doneo je meč u Bazelu, gde je posle 90 minuta, kao i u prvom meču u Londonu, rezultat 2:2, pa su na programu produžeci.

salah bazel

Totenhem je rano poveo preko Dempsija, posle velike greške odbrane domaćih, ali se nije dugo čekalo na prerokret Bazela. Četiri minuta kasnije Salah je lepim udarcem sa ivice kaznenog prostota poslao loptu u bliži ugao za izjednačenje na 1:1, a u uvodnim minutima drugog poluvremena Dragović donosi vođstvo domaćem timu - 2:1.

Prednost Švajcaraca ostala je na snazi do 82. minuta, kada Dempsi svojim drugim golom ostavlja Totenhem i dalje u igri - 2:2.

Ušlo se u produžetke, u kojima Totenhem ima igrača manje zbog isključenja Vertongena u 90. minutu...

Ipak, 'Sparsi' su izdržali u dodatnih pola sata iako su Švajcarci imali prilike da reše meč u svoju korist. Ostalo je 2:2, drama se nastavlja, odlučuju penali!

I već u prvoj seriji Hadlstounov udarac brani golman Bazela, domaći stiču prednost, a kada je i Adebajor u trećoj šutirao preko gola, Dijazu je ostalo da golom sa bele tačke odvede Bazel u polufinale što je on i učinio.

Usledilo je veliko, zasluženo slavlje fudbalera i navijača Bazela...