LE - Duple pobede Juvea i Benfike, preokreti Španaca!

četvrtak 10.04.2014.
23:00

Revanš mečevi četvrtfinala Lige Evrope doneli su nove trijumfe Benfike i Juventusa ali i fantastične preokrete u režiji španskih klubova.

Nakon uzbudljivih revanš susreta četvrtfinala u Ligi šampiona, mnogo uzbuđenja i golova viđeno je i u revanš susretima iste faze drugog po kvalitetu evropskog fudbalskog takmičenja.

Šampion Italije iskoristio je prednost domaćeg terena u revanšu sa Lionom i materijalizovao trijumf iz Francuske još jednom pobedom nad ekipom našeg Milana Biševca.

"Stara Dama" večeras je primila gol na "Juve Areni" ali je slavila rezultatom 2:1 (1:1), dovoljno za ukupan trijumf od 3:1 i plasman u polufinale Lige Evrope.

Golove pogledajte OVDE!

Domaći tim u vođstvo je došao već u četvrtom minutu novom majstorijom Andree Pirla iz slobodnog udarca. Džimi Brijan vratio je nadu gostima iz Liona da mogu do senzacije u Toriju, ali je Markisio početkom drugog dela meča lišio ovaj duel svake dalje neizvesnosti.

Milan Biševac nije ulazio u igru a poraz svog tima posmatrao je sa klupe za rezervne igrače.

Portugal Soccer

Najmanje neizvesnosti viđeno je u Lisabonu gde je Benfika savladala AZ Alkmar rezultatom 2:0 (1:0) golovima Rodriga u 39. i 71. minutu utakmice.

Meč u prestonici Portugala počela su trojica srpskih internacionalaca od kojih dvojica u ekipi Benfike. Ljubomir Fejsa i Miralem Sulejmani bili su u startnoj postavi Benfike, dok je Nemanja Gudelj proveo svih 90 minuta na terenu u dresu AZ Alkmara.

Filip Đuričić nije ulazio u igru a Lazar Marković zamenio je Miralema Sulejmanija u 69. minutu susreta.

Četvorica srpskih internacionalaca nastaviće put ka drugom uzastopnom finalu Lige Evrope, dok Gudeljev AZ završava takmičenje u četvrtfinalu ukupnim porazom od 3:0.

Sevilja

Najviše golova u revanš susretima četvrtfinala viđeno je u Andaluziji gde je Sevilja sa igračem manje deklasirala Porto rezultatom 4:1 (3:0) i tako obezbedila mesto među četiri najbolja tima u Ligi Evrope.

Duel na "Sančez Pishuanu" praktično je rešen posle pola časa igre, koliko je bilo dovoljno domaćinu da tri puta matira golmana Porta.

Rakitić je načeo "komšije" golom sa bele tačke, a mora se priznati da je penal koji je Sevilja dobila prilično diskutabilan.

Do isteka pola časa igre pogodili su još Vitolo i Baka za vođstvo domaćih od 3:0, a u drugom delu susreta Gameiro je stavio tačku na trijumf Sevilje pogotkom u 79. minutu meča.

Poraz Porta ublažio je Kvarežma prelepim golom u nadoknadi vremena ali su Portugalci ostali bez plasmana u polufinale LE iako su 35 minuta brojčanu prednost na terenu.

Spain Soccer Europa League

Valensija je kao domaćin savladala Bazel sa 3:0 (2:0) u regularnom toku susreta, priredivši jedan od većih preokreta u evropskim takmičenjima u poslednjih nekoliko godina.

Posle produžetaka, "Slepi Miševi" su slavili rezultatom 5:0 pa su se sa ukupnih 5:3 plasirali u polufinale Lige Evrope!

U prvom meču, Bazel je kao domaćin slavio sa 3:0 i činilo se da je revanš na "Mestalji" formalnost.

Tako nisu mislili fudbaleri Valensije koji su već u prvom delu susreta nagovestili preokret, golovima Paka i Vargasa u 38. i 42. minutu susreta.

Pako je svojim drugim golom u 70. minutu povisio na 3:0 za Valensiju što je bio rezultat koji je vodio u produžetke.

Tokom prvih 15 minuta doigravanja nije bilo golova ali su Dijaz i Sauro zaradili druge javne opomene usled čega je Bazel ostao sa dva igrača manje na terenu.

Valensija je na pravi način materijalizovala brojčanu prednost u završnici drugog produžetka a Pako i Bernat odveli su "Slepe Miševe" u polufinale Lige Evrope i tako obezbedili Španiji dva predstavnika u ovom takmičenju u njegovoj samoj završnici.