LE - Nezaustavljivi "Sparsi" i Bejl, Zenit pao u Bazelu

četvrtak 07.03.2013.
22:58

Najubedljiviji trijumf u okviru prvih mečeva osmine finala Lige Evrope ostvarili su fudbaleri Totenhema u derbiju sa Interom a Geret Bejl nastavio je svoju golgetersku seriju. Bazel i Benfika slavili kao domaćini, Levante remizirao sa Rubinom.

Susret koji je sa razlogom okarakterisan kao derbi osmine finala Lige Evrope izgubio je taj epitet večeras jer je samo jedan tim postizao golove i praktično već obezbedio plasman u četvrtfinale.

Totenhem je kao domaćin savladao ekipu Andree Stramaćonija rezultatom 3:0 (golove pogledajte OVDE!) a Geret Bejl bio je strelac vodećeg gola za "Sparse" već u šestom minutu. Gulfi Sigurdson mu je asistirao a Velšanin je nastavio da rešeta mreže golmana bez obzira o kom se takmičenju radi.

Asistent kod vodećeg gola Totenhema je u 18. minutu duplirao prednost i tada se činilo da će Inter doživeti pravi debakl. Situaciju je mogao da popravi Alvarez u završnici prvog dela meča ali je loptu poslao pored stative kada se našao oči u oči sa Bredom Fridelom.

Drugo poluvreme je počelo na sličan način kao i prvo. Nakon kornera u 53. minutu Vertongen je glavom savladao Handanoviča kome se ne može mnogo zameriti bez obzira što je večeras primio tri gola. Da nije bilo Slovenca na golu vrlo verovatno bi se "Neroazuri" u Milano vratili sa mrežom ispunjenom do vrha.

Geret Bejl je u 15. minutu zbog navodnog simuliranja zaradio žuti karton pa ga neće biti u revanšu ali s obzirom na prednost koju je ekipa Viljaša Boaša stekla Velšanin neće ni biti potreban saigračima na "Meaci".

Bazel je na svom terenu u završnici meča došao do sjajne prednosti od 2:0 nad Zenitom pred revanš u Sankt Petersburgu a Benfika je sa 1:0 slavila nad Bordoom.

Milan Rodić proveo je svih 90 minuta u ekipi Zenita dok je Aleksandar Luković meč gledao sa klupe. Nemanja Matić nije bio u sastavu Benfike večeras.

U poslednjem meču koji je igran u Valensiji Levante je remizirao bez golova sa Rubinom iz Kazanja.