LE - Totenhem i Lacio sigurni na startu, Vukić obradovao PAOK

Autor: Vladimir Danilović
četvrtak 19.09.2013.
23:01

Totenhem je na otvaranju Lige Evrope lako savladao ekipu Tromza, dok je Lacio minimalnim rezultatom slavio nad Legijom.

paokfc.gr
paokfc.gr

Totenhem je u prvom kolu Lige Evrope savladao neugodnu ekipu Tromza rezultatom 3:0, na "Vajt Hart Lejnu".

"Pevci" su od samog starta meča pokazali da žele pobedu na početku takmičenja, pa su odmah pripretili Norvežanima.

Ipak, do gola je došlo tek u 21. minutu kada je Defo posle sjajne asistencije Lamele savladao nemoćnog golmana gostujuće ekipe.

isti igrač postiže i drugi gol za ekipu Totenhema, a asistent je ovoga puta bio Holtbi.

Posle sigurno stečene prednosti, utakmica ulazi u nešto laganiji ritam, a konačan rezultat postavlja Eriksen u 86. minutu.

Lacio je minimalnim rezultatom slavio nad ekipom Legije, a jedini gol je postigao Hernanes u 53. minutu meča.

Imao je Lacio još nekoliko prilika, ali su Poljaci ipak sačuvali svoju mrežu.

Od ostalih rezultata vredi spomenuti to da je Šerif iz Tiraspola, koji je izbacio Vojvodinu iz kvalifikacija, odigrao bez golova na svom stadionu sa ekipom Anžija.

Tun je savladao na svom terenu ekipu Rapida iz Beča, dok je Paok pobedio ekipu Šahtjora iz Karagandija rezultatom 2:1, a pobedonosni gol za Grke je postigao Zvonimir Vukić.