LE - Valensija poražena na startu, Fiorentina lako sa Portugalcima

Autor: Vladimir Danilović
četvrtak 19.09.2013.
21:13

U prvom kolu Lige Evrope, Valensija našeg Miroslava Đukića je na svom terenu doživela težak poraz od ekipe Svonsija, dok je Fiorentina lako pobedila Fereiru na svom terenu.

Valensija je na svom terenu doživela poraz od Svosnija od čak 3:0, i tako na loš način započela novu sezonu u Ligi Evrope.

Već u desetom minutu utakmice, igrač Valensije Rami, dobija crveni karton, što je odredilo i dalji tok utakmice.

Svonsi svoj prvi gol postiže već u petnaestom minutu, kada je posle sjajnog dodavanja Mićua, Vilfrid Boni postigao vodeći gol za svoj tim.

Valensija je do kraja poluvremena pokušavala da se vrati u igru, ali utisak je da je Svonsi kontrolisao ovaj period utakmice.

U drugom poluvremenu Svonsi je imao nekoliko prilika za postizanje gola, a jednu od takvih šansi sjajno koristi Miću u 58. minutu meča.

Konačan rezultat na meču postavlja De Guzman u 62. minutu utakmice.

Fiorentina je lako izašla na kraj sa ekipom Fereire. Fiorentina je savladala Portugalce rezultatom 3:0.

Prvi gol je postigao Rodrigez u 30. minutu utakmice. Na 2.0 se čekalo do 67. minuta, kada je Matos posle dodavanja Valera sjajno realizovao šansu koja mu se ukazala.

Konačan rezultat utakmice je postavio Rosi u 76. minutu meča. Čitav meč za ekipu Fiorentine je odigrao naš Nenad Tomović.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobedu Černomoreca nad Dinamom iz Zagreba. Ukrajinci su u kvalifikacijama eliminisali Crvenu Zvezdu, a večeras su savladali Dinamo u Zagrebu rezultatom 2:1.

I Ludogorec, protivnik Partizana u kvalifikacijama za LIgu šampiona je pobedio. Onis u na gostovanju Ajndhovenu savladali veliki PSV rezultatom 2:0.