LE - Veselinovićev šou u Zagrebu i seča favorita

Autor: Mihajlo Vidojević
četvrtak 25.07.2013.
23:18
Izvor: Sportske.net

Okončani su svi mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope a Srbija je u treće kolo ušla sa dva predstavnika. Srbin je, međutim, bio junak meča u Zagrebu gde je Dinamo Minsk savladao Lokomotivu, a Lazar Veselinović postigao dva gola. Pored toga, izdv

Povezane vesti

Kako je odmicao dan sve se više "kuvalo" u revanš mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Tokom popodneva i početkom večeri neočekivane eliminacije iz daljeg takmičenja doživele su ekipe Sparte iz Praga i Utrehta, ali i kiparskog Anortozisa.

Veliko iznenađenje priredila je i Mladost iz Podgorice koja se plasirala u treće kolo kvalifikacija za LE a sličan podvig napravile su i ekipe Sent Džonsona, Stromsgodseta i Dile iz Gruzije.

Srpski klubovi su imali svoj prostor u odvojenim vestima pa ćemo ovde pobrojati rezultate mečeva koji su počeli od 20 časova i kasnije.

Bivši napadač Hajduka iz Kule izrastao je u junaka Dinama iz Minska jer je sa dva pogotka doneo Belorusima trijumf nad Lokomotivom i plasman u treće kolo kvalifikacija.


Od klubova iz okruženja, pored splitskog Hajduka, dalje su otišli Rijeka i Široki Brijeg, dok je Sarajevo ispalo od predstavnika Albanije, ekipe Kukeši.

Rezultati drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope:

FC Minsk (Blr) - Valeta (Mal) 2:0 (ukupno 3:1)
Milsami (Mol) - Sahter (Blr) 1:1 (penalima 4:2)
Rubin (Rus) - Jagodina (Srb) 1:0 (ukupno 4:2)
Trencin (Slo) - Geteborg (Šve) 2:1 (ukupno 2:1)
Pjast (Polj) - Karabah (Aze) 2:1 (posle produžetaka 2:2, ukupno 3:4)
Rudar (Mne) - Slask (Polj) 2:2 (ukupno 2:6)
Žilina (Svk) - Olimpija (Slo) 2:0 (ukupno 3:3)
Turnovo (Mak) - Hajduk (Hrv) 1:1 (ukupno 2:3)
Aktobe (Kaz) - Hod (Nor) 2:0 (ukupno 2:1)
Čikura (Gru) - Tun (Šva) 1:3 (ukupno 1:5)
Inter (Aze) - Tromzo (Nor) 1:0 (ukupno 1:2)
Junese Eš (Luk) - Ventspils (Let) 1:4 (ukupno 1:5)
Kazar (Aze) - Makabi Haifa (Izr) 0:8 (ukupno 0:10)
Pjunik (Jer) - Žalgiris (Lit) 1:1 (ukupno 1:3)
Šturm (Aus) - Brejdablik (Isl) 0:1 (ukupno 0:1)
Gefle (Šve) - Anortozis (Kip) 4:0 (ukupno 4:3)
Haken (Šve) - Sparta (Češ) 1:0 (ukupno 3:2)
Hapoel Tel-Aviv (Izr) - Beroe (Bug) 2:2 (ukupno 6:3)
Liberec (Češ) - Skonto (Let) 1:0 (ukupno 2:2)
Omonija (Kip) - Astra (Rum) 1:2 (ukupno 2:3)
Panduri (Rum) - Levadija (Est) 4:0 (ukupno 4:0)
Dačija (Mol) - Černomorec (Ukr) 2:1 (ukupno 2:3)
Botev (Bug) - Zrinjski (BiH) 2:0 (ukupno 3:1)
Senica (Svk) - Mladost (Mne) 0:1 (ukupno 2:3)
Utreht (Hol) - Diferdanž (Luk) 3:3 (ukupno 4:5)
Lokomotiva (Hrv) - Dinamo (Blr) 2:3 (ukupno 4:4)
Prestetin (Vel) - Rijeka (Hrv) 0:3 (ukupno 0:8)
Vikingur (Fin) - Petrolul (Rum) 0:4 (ukupno 0:7)
Alborg (Dan) - Dila (Gru) 0:0 (ukupno 0:3)
Debrecen (Mađ) - Stromsgodset (Nor) 0:3 (ukupno 2:5)
Honved (Mađ) - Vojvodina (Srb) 1:3 (ukupno 1:5)
Široki Brijeg (BiH) - Irtiš (Kaz) 2:0 (ukupno 4:3)
Standard (Bel) - Rejkjavik (Isl) 3:1 (ukupno 6:2)
IBV (Isl) - Crvena zvezda (Srb) 0:0 (ukupno 0:2)
Deri Siti (Sir) - Trabzon (Tur) 0:3 (ukupno 2:7)
Hibernian (Ško) - Malmo (Šve) 0:7 (ukupno 0:9)
Leh (Polj) - Honka (Fin) 2:1 (ukupno 5:2)
Sent Džonson (Ško) - Rozenborg (Nor) 1:1 (ukupno 2:1)
Sarajevo (BiH) - Kukeši (Alb) 0:0 (ukupno 2:3)

Ne propustite

Komentari

0 Komentara

Molimo vas prijavite se ili registrujte kako bi mogli da ostavite komentar.