Levante odneo ceo plen iz Sevilje!

subota 25.01.2014.
23:59

Posle remija u prošlom kolu protiv Barselone, ekipa Levantea još jednom prijatno iznjenadila svoje navijače.

Ovog puta, u poslednjoj subotnjoj utakmici 21. kola španske Primere, Levante je kao gost, posle velike borbe i preokreta, savladao Sevilju rezultatom 3:2.

Poveli su domaći u 25. minutu, golom Kokea, da bi samo pet minuta kasnije iz jedanaesterca izjednačio Baral - 1:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi posle 13 minuta igre u nastavku bio dosuđen penal i za Sevilju, ali ga Rakitić nije pretvorio u gol.

Što je tada propustio, hrvatski reprezentativac je nadoknadio deset minuta kasnije, kada je na asistenciju Rejesa zatresao mrežu za 2:1 u korist Sevilje.

Međutim, ostatak meča obeležio je preokret gostiju. Prvo je Vintra u 71. minutu izjednačio na 2:2, da bi četiri minuta kasnije Simao najbolje reagovao preed golom Sevilje posle kornera i postavio konačnih 3:2 za Levante.

Sevilja je tako ostala na sedmom mestu na tabeli sa 31 bodom, dok se Levante učvrstio u sredini tabele sa 24 boda.

Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.