Liga 1 - Bastija deklasirala Brest, Monpelje konačno pobedio

Autor: Vladimir Danilović
subota 06.04.2013.
21:52

Monpelje pobedio Valensijen, Bastija deklasirala Brest, Nica pobedila Tuluz na gostovanju.

U 31. kolu francuske Lige 1, Monpelje je uspeo da savlada Valensijen i tako prekine seriju loših rezultata.

Monpelje je u vođstvo doveo Kamara u 18. minutu. Valensijen ipak nije dozvolio da Monpelje sa prednošću ode na poluvreme, pa je izjednačujući pogodak postigao Nguete u 40. minutu. Na 2:1 za monpelje je povisio Kongre u 60. minutu. Konačan rezultat i pobedu Monpeljeu od 3:1 donosi Belhanda u 86. minutu utakmice.

Bastija se dugo mučila da postigne prvi gol protiv Bresta, pa je on pao tek u 41. minutu a strelac je bio Kazri. U drugom poluvremenu Bastija se raspucala, pa je Tauvin sa dva pogotka u 50. i 71. minutu doneo Bastiji komfornu prednost od 3:0.

U 77. minutu utakmice golman gostiju Hartok pravi jedanaesterac, i dobija crveni karton, a Modeste realizuje penal za konačnih 4:0 za Bastiju.

Tuluz i Nica su odigrali uzbudljiv meč u kojem su podelili bodove, a konačan rezultat je bio 3:3. Strelci za goste su bili Bautek u 1. i 40. minutu, kao i Cvitanić u 68. Za Tuluz su golove postigli Ben Jeder u 8. i 90. i Kapue u 19. minutu.

Evo i ostalih rezultata 31. kola francuske Lige 1.

Nansi - Troja 1:0
Sošo - Ajačio 0:0