Liga 1 - Falkaov Monako bolji od Krasićeve Bastije

Autor: Aleksandar Vučković
sreda 25.09.2013.
23:09

Fudbaleri Monaka pobedom protiv Bastije od 3:0 opet su preuzeli vrh tabele najelitnijeg francuskog takmičenja.

Junak ubedljivog trijumfa "Kneževa" je, ko drugi, nego Kolumbijac Falkao koji je bio dvostruki strelac na ovom susretu.

Moglo je i drugačije da bude, da su igrači Bastije iskoristili šansu u 3. minutu susreta, kada je Klaudio Kaseru propustio priliku da dovede goste u vođstvo.

I od tog trenutka kreće ofanziva domaćih koja je urodila plodom tek u završnici prvog dela igre.

Najpre je Emanuel Rivijer na asistenicuju Džejmsa Rodrigeza doveo Monako u vođstvo od 1:0, a samo dva minuta kasnije već pomenuti Falkao udvostručuje prednost domaćina.

U istom ritmu se nastavilo i u drugom poluvremenu. Imali su domaći inicijativu, ali  većih uzbuđenja nije bilo sve do 89. minuta kada je Falkao drugim golom na meču dotukao protivnika za konačnih 3:0.

Bivši reprezentativac Srbije Miloš Krasić odigrao je 74. minuta za ekipu Bastije kada ga je zamenio Frederik Hanc.

Posle sedmog kola Lige 1, Monako nakon pete prvenstvene pobede ima 17 bodova, dva više od drugoplasiranog PSŽ-a, dok se Bastija sa 8 osvojenih bodova nalazi na trinaestoj poziciji na tabeli.