nedelja 22.09.2013.
19:22

U šestom kolu francuske Lige 1 danas nije bilo iznenađenja, jer je Lion uspeo da savlada ekipu Nanta, dok je Nica bila bolja od Valensijena.

Lion je na svom terenu savladao ekipu Nanta, rezultatom 3:1.

Domaćini su od početka utakmice gostima stavili do znanja da žele pobedu na ovom meču.

Ipak, prvi u vođstvo su stigli gosti. U sjajno realizovanoj akciji, koju je započeo Sisoko, Veretut je bio egzekutor, i tako u 24. minutu šokirao navijače domaćina.

Ipak, već u sledećem napadu, Lion preko Gomisa donosi izjednačenja svojoj ekipi, i tako vraća rezultatsku ravnotežu.

U drugom poluvremenu smo videli apsolutnu dominaciju ekipe Liona, pa je kao rezultat takve igre ubrzo stigao i rezultat.

Prvo je Grenijer u 55. minutu utakmice doneo vođstvo Lionu, a zatim i Brajan potvrdio prednost u 72. i tako postavio i konačan rezultat meča.

Nica je na svom terenu lako savladala Valensijen rezultatom 4:0, a golove su postigli Cvitanič u 32, Botek u 44., Bruls u 70., kao i Boseti u 73. minutu.