Liga 1 - Monpelje odoleo Parižanima

Autor: Vladimir Danilović
petak 09.08.2013.
22:24

PSŽ nije uspeo da u prvoj utakmici francuske Lige 1 savlada Monpelje na gostovanju, pa se morao zadovoljiti samo bodom.

Parižani su osvojili samo bod na gostovanju Monpeljeu, odigravši utakmicu rezultatom 1:1, uprkos tome što je Monpelje u jednom delu utakmice imao igrača manje na terenu.

Monpelje je do vođstva došao već u 10 minutu utakmice, a strelac je bio Kabelja.

Do kraja prvog poluvremena PSŽ je imao inicijativu, ali to nije uspeo da materijalizuje u gol, pa se na odmor otišlo sa prednošću Monpeljea.

U drugom poluvremenu ista slika. PSŽ je napadao, a jednu od akcija je iskoristo Maksvel kako bi svom timu doneo izjednačenje. Gol je postigao u 60. minutu utakmice.

Monpelje je nastavio da se brani do kraja meča, PSŽ je napadao, i propustio nekoliko odličnih šansi, ali je rezultat ostao nepromenjen, pa su obe ekipe morale da se zadovolje podelom bodova.