Liga 1 - Nant i Lil u korak sa "Svecima"

subota 19.10.2013.
22:17

Subotnji deo programa u desetog kola Lige 1 završen je pobedama tri gostujuća sastava i remijem u Renu. Nant i Lil nastavljaju da "jure" PSŽ i Monako dok je Gengam veza drugi trijumf na gostovanju Evijanu.

Pari Sen Žermen rutinski je obavio svoj posao u desetom kolu Lige 1 ali su i pratioci "Svetaca" bili jednako efikasni.

Istina, Nant i Lil ostvarili su minimalne pobede ali su im i one bile dovoljne za uknjiženje novih bodova koji su te dve ekipe ostavili u vrhu tabele.

Ekipa našeg Filipa Đorđevića stigla je do pobede na Korziki Alehandra Bedoje u 88. minutu utakmice. Upravo je srpski internacionalac asistirao strelcu pobedonosnog gola za Nant kojim su "Kanarinci" došli do četvrtog vezanog trijumfa i četvrte pozicije na tabeli!

Istim rezultatom (0:1) slavio je i Lil na gostovanju Monpeljeu. Za razilku od Nanta, Lil je do gola vrednog tri boda stigao već u petom minutu.

Strelac je bio Pape Suare pa Lil posle deset odgranih utakmica ima samo četiri boda manje od prvoplasiranog PSŽ-a i bod manje od Monaka.

Evijan je na svom terenu poražen od Gengama, dok su Ren i Valensijen remizirali rezultatom 2:2.