Liga 1 - Proradio i Brest

petak 02.11.2012.
23:21

Premijerni meč 11. kola francuske Lige 1 pripao je fudbalerima Bresta koji su na svom terenu savladali Lorijen rezutlatom 2:0.

Večerašnji rivali ušli su u meč nakon loših serija u domaćem šampionatu a sa željom da ih prekinu.

Kako je Brest u prethodna četiri kola osvojio samo jedan bod pobeda nad Lorijenom bila je veliki imperativ za izlazak iz krize.

Nagoveštaj da će Brestu pripasti ovaj derbi "očajnika" viđena je u 14. minutu kada je Eden Ben Basat doveo domaćina u vođstvo.

Ni Lorijen nije želeo da se preda ali su gosti propustili svoje prilike za izjednačenja a staro fudbalsko nepisano pravilo, da se promašaji kažnjavaju, stiglo ih je u trećem minutu nadoknade.

Pogodak za Brest postigao je Benšop i postavio konačnih 2:0 za domaću ekipu.

Brest je na taj način dospeo na trinaestu poziciju na tabeli dok je Lorijen ostao deveti ali bi tokom vikenda mogao da spadne mnogo niže ukoliko rivali ostvare pobede.