Liga Kup - Čelsi 'gazda' u Londonu, Ćićarito gura Junajted

utorak 29.10.2013.
22:46

Odigrano je pet utakmica osmine finala Liga Kupa a apsolutni derbi ovog dela takmičenja pripao je Čelsiju, koji je na "Emiratima" tukao Arsenal. Ćićarito vodio Junajted do naredne faze ali je povreda Snodgrasa bacila senku na trijumf "Đavola".

U utorak su na Ostrvu igrane utakmice osmine finala Liga Kupa a derbi susret bio je okršaj Arsenala i Čelsija na "Emiratima". Oba tima izašla su u kombinovanim sastavima a Čelsi se u takvoj postavci stvari bolje snašao.

"Plavci" su slavili rezultatom 2:0 (1:0) Žoze Murinjo nastavio je da 'teroriše' Arsena Vengera u međusobnim okršajima.

Golove pogledajte OVDE!

Čelsi je do prednosti stigao nakon greške Karla Dženkinsona koji je u 26. minutu odreagovao baš kao i Matija Nastasić pre samo dva dana u duelu Sitija i Čelsija. Dženkinson je jedan od "otpadaka pokušao da vrati Fabijanskom ali je Aspilikueta pratio njegov pas glavom, presekao ga, i lako poslao loptu iza leđa golmana Arsenala.

Tri minuta kasnije Monreal je sa distance pripretio ali je rezultat ostao nepromenjen pa se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom gostujućeg sastava.

U drugom poluvremenu Arsenal je dva puta pripretio Švarceru ali udarci Remzija nisu doneli poravnanje domaćima pa je kazna stigla u 64. minutu.

Čelsi je izveo aut, lopta je došla do Vilijana koji je prosledio Mati na ivici šesnaesterca, a Španac je sjajnim udarcem pogodio mrežu Fabijanskog za konačnih 2:0 i plasman Čelsija u četvrtfinale.

U senci derbija u Londonu Mančester Junajted je na svom terenu imao lagan posao protiv Noriča. "Đavoli" nisu lako izašli na kraj sa "Kanarincima" ali su ipak ubedljivo slavili rezultatom 4:0 (1:0).

Ćićarito je večeras bio glavna figura Junajteda jer je sa dva pogotka do 53. minuta doneo prednost domaćoj ekipi koja je do kraja samo uvećana.

Ipak, trijumf Junajteda pao je u senku zbog teške povrede Roberta Snodgrasa, fudbalera gostiju, koji se u 58. minutu sudario glavom sa Rafaelom a potom je ostao da leži na zemlji bez svesti. Lindegard je brzo pritrčao u pomoć a medicinske ekipe su kasnije iznele Snodgrasa sa terena.

Junajted je nakon toga uspeo da postigne još dva gola a treba istaći da je Nemanja Vidić proveo na terenu svih 90 minuta.