Liga Kup - Istorijska "petarda" Svonsija!

nedelja 24.02.2013.
18:53

Danski stručnjak Mihael Laudrup danas je doveo ekipu Svonsija do prvog trofeja u istoriji kluba i to u Liga Kupu Engleske. "Labudovi" lako savladali Bredford i tako već u februaru obezbedili plasman u Ligu Evrope!

Velšani ne prestaju da oduševljavaju svoje navijače ali i fudbalsku javnost širom Evrope. Ekipa Svonsija danas je došla do prvog trofeja pod okriljem FA Engleske pošto je u finalu Liga Kupa savladala četvrtoligaša Bredford rezultatom 5:0 (Golove pogledajte OVDE!).

Sjajni "Labudovi" su pod vođstvom Mihaela Laudrupa i napadača Mićua sjajno startovali u Premijer ligi a danas su nagrađeni za sjajne igre u Liga Kupu.

Iako je to takmičenje tek treće po značaju u Engleskoj, nakon Premijer lige i FA Kupa, ne može se umanjiti uspeh Svonsiju koji je osvajanjem Liga Kupa obezbedio učešće u Evropi.

Već nakon prvog dela meča na najpoznatijem engleskom stadionu, Svnosi je imao prednost od 0:2.

Nejtan Dajer je u 16. minutu doneo prednost "Labudovima" a udvostručio ju je Miću u 40. minutu.

Dajer je na početku drugog poluvremena postigao svoj drugi, timski treći pogodak, a nakon isključenja Meta Djuka na scenu je stupio i Džonatan De Guzman koji je sa dva gola zapečatio sudbinu Bredforda i ispisao novu stranicu u istoriji Svonsija.

De Guzman je iz penala u 59. minutu povećao na 0:4, a onda je u nadoknadi postavio konačnih 0:5 za trofej Svonsija i učešće u Evropi naredne godine.