Liga Kup - Junajted se oporavio od debakla, stradao Liverpul!

sreda 25.09.2013.
22:43

U najzanimljivijem duelu treće runde engleskog Liga Kupa, Mančester Junajted je na svom Old Trafordu savladao Liverpul i izborio plasman u dalje takmičenje, Gostima nije pomogao ni povratnik u ekipu Luis Suarez. Svonsi doživeo debakl u Birmingemu, prošli

Fudbaleri Mančester Junajteda na najbolji način su se oporavili od ubedljivog poraza proteklog vikenda u Premijer ligi, kada ih je gradski rival deklasirao rezultatom 4-1.

U trećoj rundi Liga Kupa, ekipa Dejvida Mojesa savladala je Liverpul rezultatom 1-0, a čovek odluke bio je Ćićarito.

Posle prvog poluvremena bez golova, Meksikanac je na samom startu drugog sjajno reagovao posle kornera sa leve strane i sa nekih šest-sedam metara poslao loptu u mrežu.(Gol pogledajte OVDE)

Do kraja meča, bilo je prilika na obe strane. Pokušaj Suareza iz slobodnog udarca zaustavila je prečka, a nekoliko minuta kasnije uzvratio je Runi u dva navrata, ali je golman Minjole sjajno intervenisao.

U poslednjim trenucima, sjajnu priliku za izjednačenje imao je Ture, ali je lopta posle njegovog udarca iskosa sa desne strane završila tik pored gola.

Treba reći i da je Junajted nastupio u kombinovanom sastavu, bez Van Persija, Vidića, Ferdinanda...

Što se tiče ostalih mečeva, Birmingem je na svom terenu ubedljivo savladao Svonsi sa 3-1, dok je Njukasl golovima Sisea i Gufrana eliminisao Lids.

Stouk je gostovao Tranmeru i slavio takođe sa 2-0, golovbima Ajrlanda u prvom poluvremenu i Pitera Krauča u nadoknadi vremena.

Poslednji meč večeri, ujedno i najdramatičniji, odigrali su VBA i Arsenal. Posle regularnih 90 minuta bilo je 1-1, rezultat se nije menjao ni posle produžetaka, pa se ušlo u penal-seriju, posle koje su ipak ''Tobdžije'' izašle kao pobednici.

bendtner arsenal

Poveo je Arsenal u 61. minutu golom Tomasa Ejsfelda, posle lepe akcije ''Tobdžija'' kroz sredinu, da bi deset minuta kasnije izjednačio Beraino posle kornera za domaće i velike gužve u kaznenom prostoru Arsenala.

U penal seriji bolje su počeli domaći, pošto je prvi promašio fudbaler Arsenala Gnabri, ali su zatim fudbaleri VBA u dva navrata bili neprecizni, pa je slavlje kombinovanog sastava Arsenala moglo da počne.