Lion ne da ''Svecima'' vrh, kiks Bordoa

subota 22.12.2012.
22:21

Posle ubedljivog trijumfa Lila nad aktuelnim šampionom Monpeljeom, u subotu odigrano još pet utakmica 19. kola šampionata Francuske.

Važan trijumf u trci sa Pari Sen Žermenom ostvario je Lion, koji je na ''Žerlanu'' bio bolji od Nice i slavio rezultatom 3:0.

Lisandro Lopes je krajem prvog poluvremena najavio trijumf domaćih, a u nastavku su ga potvrdili Reveljer i Gomis. Svih 90 minuta odigrali su i Milan Biševac u redovima Liona, odnosno Nemanja Pejčinović u odbrani Nice. Meč su obeležila i isključenja golmana gostiju Ospine, a u poslednjim trenucima i štopera Liona Dejana Lovrena.

Za razliku od Liona, Bordo je razočarao na svom terenu. Troa je odnela bod u remiju bez golova, a znatno efikasnije bilo je na Korzici, gde su Ren, odnosno Bastija bili bolji od Ažaksjoa, odnosno Nansija.

Francuska, Liga 1 - 19. kolo