Lion stigao ''Svece'', sad čeka ishod derbija!

nedelja 24.02.2013.
16:04

Fudbaleri Liona ostvarili su novu pobedu u šampionatu Francuske i ponovo se na vrhu tabele izjednačili sa PSŽ-om, koga večeras očekuje derbi protiv Marseja.

Rival Lionu u meču 26. kola bila je ekipa Lorijena koja je pružila snažan otpor, ali je na kraju slavio domaćin rezultatom 3:1.

Poveli su gosti već u 11. minutu golom Alaidijera, a izjednačenje Lionu doneo je Lisandro Lopes trinaest minuta kasnije.

Do kraja poluvremena gosti su mogli i do drugog gola, ali je pokušaj Mone-Pakea zaustavila stativa.

Nastavak meča pripao je domaćem timu. Posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Gezal je doveo Lion u vođstvo, da bi konačnih 3:1 postavio Mvuemba u poslednjim trenucima meča, preciznim udarcem sa petnestak metara.

Reprezentativac Srbije Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Francuska, Liga 1 - 26. kolo