Liverpul je predvidiv

Autor: Đorđe Đokić
petak 27.09.2013.
15:44

Tako tvrdi legenda ovog kluba Mark Rajt, koji izgleda ne deli oduševljenje igrama Liverpula većine navijača. Džon Barns tvrdi i da Liverpul mnogo pada u igri u drugom poluvremenu.

Liverpul je sjajno startovao ove sezone, ali u poslednjim mečevima im ne ide baš najbolje.

Posle poraza od Sautemptona, izgubili su i od Junajteda i ispali iz daljeg takmičenja u Liga kupu. Navijači su međutim prilično zadovoljni igrama i dosadašnjim skorom u ligi i veruju u Rodžersa.

Džon Barns, legenda Enfilda koja je učestvovala u osvajanju poslednje dve titule ovog kluba, međutim, nije baš previše oduševljen i vidi prostor za napredak.

On tvrdi da je Liverpul predvidiv i da pada u drugom poluvremenu.

"Igra u drugom poluvremenu je za mene zabrinjavajuća. Imamo 1:0 i povučemo se i dozvoljavamo timovima da nas napadnu. Pobeđivali smo tako, ali ne bi smeli to da radimo tako, moramo da podignemo igru u drugom delu." - misli Barns.

Barns se slaže sa još jednom od legendi Liverpula. Mark Rajt misli i da je igra predvidljiva i da će to doneti probleme.

"Ono što me brine je da iako smo igrali dobro, u drugom poluvremenu gubimo koncepciju. Protivnik se navikne i pritisnu na. Igramo predvidivo, to je problem" - tvrdi Rajt.

Statistika govori da su bivši kapiteni u pravu. Liverpul čak 73% napada izvodi po krilu, a posed za koji se mislilo da će biti glavna odlika ekipa nije tako veliki kako se očekivalo. Liverpul je tek deseti na trenutnoj listi po posedu u ligi (49.4%), drastično iza Evertona koji je na vrhu sa 59.6% poseda.

Liverpul je trenutno 5. na tabeli Premijer lige sa 10 bodova posle pet odigranih kola. Ovog vikenda gostuju Sanderlendu.