Liverpul odbranio bod na gostovanju Svonsiju

Autor: Vladimir Danilović
ponedeljak 16.09.2013.
22:53

Svonsi i Liverpul su večeras u poslednjem meču 4. kola Premijer lige remizirali rezultatom 2:2, a obe ekipe su imale svoje šanse da dođu i do pobede.

Meč je obeležio igrač Liverpula na pozajmici u Svonsiju, Džondžo Šelvi, koji je sasvim sigurno bio centralna figura u prvom poluvremenu.

Već u prvom napadu ekipe Svonsija, Šelvi dovodi svoju ekipu u vođstvo, u tako najavljuje sjajan meč. Čitava akcija se dogodila već u drugom minutu meča.

Međutim, već u sledećem napadu Liverpula, Šelvi pravi katastrofalnu grešku, a Staridžu nije bilo teško da postigne gol, i tako donese izjednačenje svom timu.

Liverpul je tokom prvog poluvremena loptu držao uglavnom u svom posedu, ali je do drugog gola stigao posle jošjedne greške domaćina.

U centralnoj ulozi opet je bio Šelvi, koji je dao loptu u noge Viktoru Mosesu, a koji postiže svoj prvi gol za ekipu Liverpula u 36. minutu meča.

U drugom poluvremenu videli smo dosta prilika na obe strane.

Kutinjo je zbog povrde ramena morao da napusti meč u 54. minutj meča, a Svonsi tada dolazi do svoje igre.

Jedan kontranapad ekipe, realizuje Miču, a asistent je bio večeras sveprisutni Džondžo Šelvi.

U poslednjim trenucima utakmice, liverpul se uglavnom branio i uspeo da odbrani bod sa ovog meča, pa je i rezultat ostao nepromenjen.