Liverpulova sedma u nizu

Autor: Boban Filipović
sreda 26.03.2014.
22:55

'Pobedom' nad Sanderlendom na 'Enfild Roudu' rezultatom 2:1, puleni Brendana Rodžersa nastavljaju svoju šampionsku trku. Istim rezultatom Vest Hem slavio protiv Hala na 'Apton Parku'.

U vanrednom 31. kolu Premijer lige večeras su odigrana dva meča. Liverpul je ugostio Sanderlend, dok je Hal bio gost 'Čekićarima' iz Lonodna.

Liverpul je pred svojim navijačima zabeležio sedmu uzastopnu prvenstvenu pobedu i primakao se vodećem Čelsiju na bod zaostatka.

Domaći su došli do prednosti u smiraj prvog dela igre zahvaljujući kapitenu Stivenu Džerardu, koji je majstorski izveo slobodan udarac. Igrao se 39. minut.

Do odlaska na domor 'Crne mačke' su mogle do izjednačenja, ali je Simon Minjole fenomenalno zaustavio pokušaj Vikama.

Goste sa severa je stigla kazna za ovaj promašaj čim je počelo drugo poluvreme. Dani Staridž je duplirao prednost 'Redsa' na asistenciju Hendersona.

U 65. minutu Filipe Kutinjo je imao priliku da reši sve dileme oko pobednika, ali Manone odlično interveniše.

Potom se u šansi našao Li Katermol, nije precizan, a onda i Staridž ne koristi prilikuna drugoj strani.

Ekipa Gusa Pojeta smanjuje na 2:1 15-ak minuta pre kraja, Adam Džonson je odlično izveo korner, Sung-Jong Ki umakao Flanaganu i neomatan glavom zatresao mrežu Minjolea.

Sanderlend je na minut do kraja imao još jednu dobru šansu, Džonson je izveo skraćeni korner, ali trzaj glavom Džona O'Šija nije bio dovoljno dobar, te je ostalo 2:1.

Golove pogledajte OVDE.

Istim rezultatom Vest Hem je na svom 'Apton Parku' savladao Hal Siti.

Britain Soccer Premier League

Mark Nobl je doveo 'Čekićare' u vođstvo u 26. minutu, Nikica Jelavić je izjednačio rezultat početkom drugog poluvremena, a domaćin stiže do pobede autogolom Čestera u 54. minutu.

Treba pomenuti da su 'Tigrovi' od 23. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja MekGregora.