LŠ - Barselona - Bajern (kraj)

sreda 01.05.2013.
21:31

Bajern je drugi finalista LŠ. Nakon trijufma u Minhenu, Bavarci su ponizili Barsu i na njenom terenu.

Večeras ćemo saznati ko će se priključiti Borusiji iz Dortmunda u finalu ovogodišnjeg takmičenja u Ligi šampiona.

Barselona pred sobom ima "nemoguću misiju" pošto će joj za plasman u finale biti potrebna pobeda od 5:0, ili bar 4 kako bi izborila produžetke.

Veliko iznenađenje je svakako činjenica da će u pokušaju da se domogne finala Barselona meč početi bez zvanično najboljeg fudbalera sveta, Lea Mesija koji je ostao na klupi.

Barselona - Valdes, Dani Alveš, Adriano, Pike, Bartra (od 87' Montoja), Fabregas, Ćavi (od 55' Sančez), Inijesta (od 65' Tijago Alkantara), Song, Pedro, Vilja.

Bajern - Nojer, Lam (od 77' Rafinja), Alaba, Van Bujten, Boateng, Riberi, Roben, Martinez (od 74' Timoščuk), Švajnštajger (od 66' Luis Gustavo), Miler, Mandžukić.

Meč vodi Slovenac Skomina.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nakon početnog ispitivanja snaga i isprekidane igre na sredini terena, Barsa je uspostavila kontrolu nad igrom i u prvih pet minuta meča ima više lopte u svom posedu.

U prvih pet minuta bez šansi, beležimo pokušaj (centar)šuta Danija Alveša koji je lako uhvatio Nojer, ali i spornu situaciju u kojoj je učestvovao Barsin Brazilac vrativši loptu ka golmanu Valdesu kada su Bajernovi igrači smatrali da je bilo osnova za suđenje indirektnog udarca.

U osmom minutu Barselona je prvi put na meču stigla do kaznenog prostora rivala, ipak David Vilja lako je zaustavljen, sigurnom igrom Bajern kreće u kontranapad koji završava Filip Lam udarcem koji je ipak izblokiran od strane Barselonininh fudbalera.

Igranje rukom Arjena Robena u 10. minutu omogućava Barsloni da ugrozi gol Bajerna, ipak bez veće opasnosti šut ka golu Nojera odlazi u gol aut.

U 12. minutu najbolja prilika u dosadašnjem toku utakmice - za Bajern.

Švajnštajger je odličnim pasom prebacio poslednju liniju Barselone čija ofsajd zamka nije uspela, Arjen Roben istrčava sam pred golmana Valdesa, okleva, zaustavlja ga Pike.

Kako je i obećao, Hajnkes je visoko postavio defanzivnu liniji svog tima koja za sada uspešno odoleva jalovim pokušajima Barselone, kakav je bio i pokušaj Danija Aveša u 15. minutu, kada je poslao centrašut na koji niko od dobro čuvanih fudbalera Barselone nije uspeo da isprati.

Odličan napad Bajerna u 19. minutu meča, loptu je sa desne strane terena povukao Roben, prevario Pikea, sa ivice kaznenog prostora loptu uputio ka Švajnštajgeru koji atraktivno - petom vraća do Mandžukića, ali ispred Hrvata loptu odnosi Pike.

Igra Barselone se bazira uglavnom na pokušajima po desnoj strani, preko Danija Alveša.

Ipak, dobro postavljena defanzivna linija bavarskog tima za sada bez problema zaustavlja sve pokušaje i svoje šanse gradi kroz kontranapade.

Prva, prava prilika za Barselonu desila se u 24. minutu, Pedro je pokušao sa distance, Nojer se protegao i uspeo da loptu izbaci u korner!

Već u narednom napadu nova prilika za Bajern koji je za sada dosta konkretniji u napadu. Poveo je loptu Švajnštajger, prosledio je kroz sredinu do Mandžukića, ali je agilni Pike još jednom dobro intervenisao i vratio loptu do golmana Valdesa koji rasčišćava situaciju.

Negodovanje domaćih navijača poguralo je Barselonu, u 26. minutu opet centaršut Alveša, loptu primiruje u petercu Fabregas, Ćavijev pokušaj ipak odlazi preko gola.

Slična situacija i nakon nekoliko minuta, lopta dolazi do kaznenog prostora Bajerna, ipak David Vilja je dobro čuvan, ne uspeva da stigne do lopte.

Barselona ima problema da se probije do gola Bajerna, Inijesta je preuzeo odgovornost i u nekoliko navrata pokušao da se približi golu, ali Martinez odlično obavlja svoj posao i pokriva fudbalera Barselone.

U 35. minutu još jedna prilika za Bajern. Loptu je na pola terena dobio Roben, povukao kroz sredinu, iako je imao saigrače na strani odlučio se za šut koji blokira Song.

Pritisak ekipe Barselone prilikom pokušaja fudbalera Bajerna da iznesu loptu sa svoje polovine iznedrio je pokušaj za Katalonce koji preko Adrijana upućuju udarac sa nekih 18 metara, ipak lak posao za Nojera.

Do kraja prvog poluvremena bez većih uzbuđenja, Bajern sigurnom igrom u defanzivi za sada uspešno neutrališe nedovoljno konkretne fudbalere Barselone.

roben

Počelo je i drugo poluvreme na 'Nou Kampu', sastavi bez promena. Prvi je u drugom delu meča zapretio gostujući sastav. Roben je centaršutem pokušao da uposli Mandžukića ali je Valdez bio siguran.

Samo nekoliko sekundi nakon te situacije golman Barse je loše ispucao loptu koja je došla do Alabe, a reprezentativac Austrije uposlio je Robena koji svojom uobičajenom fintom po desnoj strani vara svog čuvara i postiže gol za 0:1!

Probala je Barsa da uzvrati već u narednim trenucima meča ali su šutevi Davida Vilje završili na bloku defanzivaca Bajerna i pored gola Manuela Nojera.

Nakon novog pokušaja Robena Tito Vilanova izvodi Ćavija iz igre a i sve karte baca na napad uvođenjem Aleksisa Sančeza. Viktor Valdez preuzeo je kapitensku traku koji je pre nekoliko dana odbio da stavi na ruku.

Bajern na isteku sat vremena igre tuče Barselonu njenim oružjem. Bavarci igraju "tiki-taku" a sa tribina se čuje "ole,ole...".

Tito Vilanova pravi i drugu promenu kojom postaje jasno da se pomirio sa porazom a navijači Barselone mogu da budu sigurni da Lionel Mesi do kraja utakmice neće na teren. O tome svedoči i izlazak Inijeste koga je zamenio Alkantara.

Prva promena i u gostujućem timu. Na terenu je Luis Gustavo a Bastijan Švajnštajger odlazi na zasluženi odmor.

U 70. minutu strelac pogotka za goste biva oboren na rubu šesnaesterca a Skomina odmahuje rukom iako je postojao evidentan prekršaj nad Robenom.

Prvi pravi pokušaj da se ugrozi Manuel Nojer usledio je tek u 71. minutu a Pedro je loptu samo dodao golmanu Bajerna sa 16 metara.

Odmah nakon te situacije usledila je kontra Bajerna a Lusi Gustavo pronašao je Riberija koji je probio po desnom boku Barsine odbrane. Francuz je pokušao da pronađe Mandžukića u petercu ali je Hrvata u egzekuciji preduhitrio Pike koji je kolenom poslao loptu u mrežu za 2:0 za Bajern!

Četiri minuta kasnije Riberi ponovo pravi probleme po desnom boku Barsine ekipe. Levi spoljni Bajerna uspeo je da uposli Milera koji u šesnaestercu nadskaće Bartru i Adrijana i postiže treći pogodak za Bajern. Sada je 3:0 i Barsa je na pragu novog debakla!

Bartra u 82. minutu pokušava da se iskupi za lošu partiju ali nakon kornera šalje loptu preko prečke gola Bajerna. I Vilja je pokušao četiri minuta kasnije ali je lopta završila u naručju Manuela Nojera.

Bez produžetka igre na "Kamp Nou". Sudija Skomina odlučio je da skrati muke Barselone i odsvira kraj pa Bajern sa 3:0 i ukupnpm pobedom od 7:0 odlazi u finale LŠ.