LŠ - Goleada na 'Petrovskom', trijumf Borusije!

Autor: Vladimir Nestorović
utorak 25.02.2014.
19:53

Veoma zanimljiv meč viđen je u Rusiji, u okviru Lige šampiona, a na kraju su se radovali gosti iz Dortmunda. Konačan rezultat bio je 2:4.

Već na samom startu meča bilo je jasno da će Zenit imati veoma težak zadatak u dvomeču sa Borusijom iz Dortmunda. Gosti su stigli do dva brza gola u četvrtom i petom minutu i to preko Henrika Miktarijana i Marka Rojsa. Tada su svi mislili da će nastavak meča biti puka formalnost, a do odlaska na odmor, Dortmund je još jednom opasno pripretio preko Rojsa, ali je on bio neprecizan.

U nastavku domaći kreću znatno angažovanije i stižu do gola. Strelac je bio Oleg Šatov, a igrao se 57. minut. Međutim, nespretna reakcija odbrane Spaletijevog tima donela je još jedan gol za Borusiju, a strelac je bio Robert Levandovski u 61. minutu.

Očekivalo se da će Dortmund lako privesti utakmicu kraju, a onda je usledio jedanaesterac za domaće. Lukaš Pišček srušio je protivničkog igrača u kaznenom prostoru, a arbitar nije imao dilemu. Siguran izvođač bio je Brazilac Hulk, koji je prosto zakucao loptu u gornji levi ugao golmana Vajdenfelera u 69. minutu.

Ipak, ponovo uzvraća Levandovski svojim drugim golom na meču svega dva minuta kasnije, posle još jedne loše reakcije čuvara mreže i odbrane domaćih.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika, pa tako gosti sa velikom prednošću čekaju revanš u Nemačkoj, a naš Miloš Jojić proveo je čitav meč na klupi, i nije dobio priliku.