LŠ - 'Pakao' Pireja progutao "Đavole"!

utorak 25.02.2014.
22:35

Šampion Engleske i jedan od tri kluba koji je do ovog trenutka bio neporažen u Ligi šampiona, doživeo je poraz u prvom meču osmine finala elitnog takmičenja na gostovanju grčkom Olimpijakosu. Tim iz Pireja slavio je pobedu bez primljenog gola pa na revanš

Timovi koji su do večerašnjeg duela Olimpijakosa i Mančester Junajteda igrali prve mečeve osmine finala Lige šampiona na svom terenu prošli su kao "ćurke na svadbi".

Na pet odigranih utakmica slavili su gosti a samo je Zenit uspeo da dođe do golova u duelu sa Borusijom koji je danas igran u Sankt Petersburgu. Da je neko prognozirao da će upravo Olimpijakos biti prvi tim koji će kao domaćin slaviti u osmini finala tekućeg izdanja LŠ, većina bi mu se nasmejala u lice.

Šampion Grčke savladao je šampiona Engleske, ekipu Mančester Junajteda, rezultatom 2:0 (1:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona, čime je jednom nogom već zakoračio u predvorje naredne eliminacione runde.

Golove pogledajte OVDE!

Olimpijakos je, bez Marka Šćepovića u timu, uspeo da ukroti Mojesov Junajted, i totalno zasluženo slavi pobedu na svom "Karaiskakisu".

Prvu priliku na večerašnjem meču domaćin je stvorio u osmom minutu, kada Nemanja Vidić kapitenski interveniše u situaciji kada su fudbaleri imali situaciju 3 na 2. Nova prilika za Olimpijakos usledila je u 26. minutu, kada je Perez sa ivice šesnaesterca loptu poslao pored desne stative De Heinog gola.

U prvih pola časa igre Junajted nije uspevao da zapreti domaćinu, baš kao što je to bio slučaj tokom većeg dela utakmice, a Grci su do prvog pogotka stigli u 38. minutu meča.

Udarac kapitena Olimpijakosa sa distance u gol je skrenuo Domingez, pa je prevareni De Hea morao da vadi loptu iz mreže prvi put na večerašnjem susretu.

Tek u završnici prvog dela igre Junajted je pokušao da stegne obruč pred golom domaćih ali su se defanzivci Olimpijakosa uspešno odbranili od jalovih naleta "Đavola".

Drugi deo utakmice može se podeliti u dve celine. Prva je trajala do 75. minuta, tokom koje je Olimpijakos bio bolji rival, dok je druga trajala svega petnaestak minuta, tokom koje je domaćin svesno prepustio Junajtedu inicijativu koja se gostima nije isplatila.

Drugi pogodak na meču bio je delo Arsenalovog fudbalera Džoela Kembela koji je u Pirej došao kao pozajmljen igrač. Kleverli je izgubio loptu na polovini terena a potom je lopta došla do Kembela koji neverovatno lepim udarcem sa više od 25 metara pogađa za 2:0!

Pokušao je Mojes da promeni odnos snaga na terenu uvođenjem Kagave i Velbeka sredinom drugog dela igre ali Junajted nije uspevao da poveže svoje linije.

Jedina prava prilika za goste je usledila u 82. minutu kada je Smoling pronašao Van Persija u šesnaestercu a ovaj nakon driblinga poslao loptu tik preko prečke gola domaćih.

Na kraju, Olimpijakos zasluženo slavi pobedu bez primljenog gola i sa velikim nadama čeka revanš u Mančesteru koji je na programu za tri nedelje.