LŠ: Partizan - Širak (kraj)

sreda 24.07.2013.
20:29

Na stadionu u Humskoj šampion Srbije odigrao bez golova protiv Širaka u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona čime je izborio plasman u treće kolo zahvaljujući golu Volkova u Đumriju.

Bez postignutog gola kod kuće i sa igračem manje Partizan je uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona a igra koju su izabranici Vuka Rašovića pokazali večeras podložna je ozbiljnoj analizi.

Revanš susret drugog kola kvalifikacija za LŠ između Partizana i Širaka ulazi u poslednjih 15 minuta a kako šampion Srbije igra najbolje bi bilo da arbitar označi kraj susreta i tako "pogura" crno-bele u treće kolo kvalifikacija.

Najbolja prilika za Partizan u drugom poluvremenu dogodila se u 62. minutu. Jojić je izveo prekid a Stanković je glavom poslao loptu u donji levi ugao gola Širaka. Lopta prolazi pored stative za nekih desetak centimetara.

U 55. minutu usledila je šansa Kojića ali golman Širaka šalje loptu u korner. Usledila je gužva u šesnaestercu u kojoj Volkov gubi živce, gura Fofanu a ovaj pada kao pokošen. Rezultat, crveni karton za levog beka Partizana i igrač manje za šampiona Srbije do kraja utakmice!

Početak poluvremena obeležila je prilika Diopa koji je posle greške Stankovića izašao sam pred Lukača ali je golman Partizana sačuvao svoju mrežu sjajnom intervencijom.

Počelo je drugo poluvreme. Vuk Rašović izveo je Ostojića i Malbašića iz igre a uveo Stankovića i Kojića.

U poslednjem minutu prvog dela igre Volkov ne uspeva da prihvati loptu u šesnaestercu Širaka pa samo vrhom kopačke dodaje istu protivničkom golmanu.

Partizanova neubedljiva igra dovela je do rivala do šanse koja je otišla u nepovrat samo zbog prisebne reakcije Nikole Aksentijevića. Fofana je izašao sam pred Lukača, obišao ga, a onda je Aksentijević uklizao i izbacio loptu u korner. Najbolja prilika na utakmici!

Neverovatna scena viđena je u 35. minutu pred golo Širaka. Šansu da postignu gol imali su Saša Ilić, Marko Šćepović, Predrag Luka, Filip Malbašić, ponovo Marko Šćepović i Saša Ilić ali iz šest udaraca nijedan nije završio iza leđa Harutunjana!

Pola časa igre proteklo je u Humskoj a Partizan je izgubio tempo i prepustio rivalu loptu. Jedina ozbiljna prilika za šampiona Srbije usledila je u 29. minutu kada je Malbašić naterao golmana Širaka da odbije loptu na koju je natrčao Volkov i poslao je pored leve stative gola Jermena.

Za razliku od prvog meča u Jermeniji, šampion Srbije izgleda nadmoćnije ali je simptomatična jalovost u poslednjih 20 metara gde crno-beli ne uspevaju da ispolje kreativnost i stvore idealnu priliku za Marka Šćepovića.

Prvi udarac na utakmici uputio je Saša Marković sa 25 metara levom nogom ali je njegov udarac završio daleko od gola golmana Širaka.

Počeo je revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Humskoj. Nakon pet minuta igre nema konkretnih prilika ni na jednoj strani ali je već na startu primetno da domaćin igra sa većim žarom no u Đumriju.

Šestostruki uzastopni šampion Srbije dočekuje jermenski Širak u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvi meč završen je rezultatom 1:1 pa navijači Partizana veruju da će večeras u Beogradu njihovi miljenici pokazati mnogo veći kvalitet igre nego pre nedelju dana u Đumriju.