''Ludilo'' na Riazoru!

subota 20.10.2012.
23:49

Čak devet golova viđeno je večeras u impresivnom duelu La Korunje i Barselone, a Katalonci su i pored furioznog početka na kraju ipak strepeli kad je u pitanju pobeda. Het-trik Lea Mesija, Maskerano isključen u 49. minutu...

Fenomenalnu predstavu priredili su večeras na ''Riazoru'' fudbaleri La Korunje i Barselone! Golovi su se ređali ''kao na traci'', a na kraju je jedan više postigla Barsa koja je slavila rezultatom 5:4!

Prvih dvadeset minuta nije nagoveštavalo ni najmanju neizvesnost u ovoj utakmici, pošto je Barsa već tada imala vođstvo od 3:0!

Domaće je ''načeo'' Alba u 3. minutu, prednost dupliraoi Teljo pet minuta kasnije, da bi u 18. minutu Mesi na asistenciju Fabregasa i postigao i treći gol.

Međutim, vrlo brzo su se domaći oporavili od početnog šoka, pa su Pici u 26. i Bergatinos deset minuta kasnije vratili neizvesnost.

Kada je posle nove asistencije Fabregasa, Mesi postigao svoj drugi gol i povisio na 4:2, očekivalo se da će gosti u nastavku ipak bez većih problema sačuvati prednost, ali nije bilo baš tako.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Pici je smanjio na 4:3 i doneo novu erupciju oduševljenja na prepunom ''Rijazoru''. Dva minuta kasnije zbog dva žuta kartona isključen je i Maskerano, pa se Barsa iznenada našla u problemu.

Punih pola sata je taj rezultat bio na snazi, da bi Mesi u 77. minutu konačno postigao peti gol za Barsu, odnosno svoj het-trik večeras.

Ipak, ni to nije bilo sve, jer je Alba već u 79. minutu postigao autogol, pa je Valdes morao da četvrti put vadi loptu iz mreže.

Ipak, do kraja La Korunja nije uspela da načini još jedam korak i iznenadi velikog rivala...

La Korunji je ovo već četvrti uzastopni poraz, ostala je pri dnu tabele sa samo šest bodova, dok se Barsa sedmim trijumfom u osam kola Primere izdvojila na vrhu sa 22 boda.