''Ludilo'' u Torinu, ''petarda'' Napolija!

subota 30.03.2013.
23:06

Sjajan meč odigrali su Torino i Napoli - pun preokreta, uz pregršt golova... Na kraju, pobeda favorizovanih gostiju rezultatom 5:3 iako je Torino u 78. minutu poveo sa 3:2! U finišu presudio Kavani sa dva gola.

Fudbaleri Napolija posle velikog preokreta u finišu uspeli su da osvoje tri boda u Torinu i ponovo zauzmu drugo mesto na tabeli Serije A.

Duel između Torina i Napolija završen je pobedom Napolitanaca rezultatom 5:3, koji su tako ponovo stigli na devet bodova zaostatka za vodećim Juventusom.

Prva prava uzbuđenja počela su golom Džemailija, koji je u 10. minutu doveo Napoli u vođstvo, ali je dvadeset minuta kasnije Bareto uspeo da donese izjednačenje Torinu - 1:1.

Devet minuta kasnije gostima je dosuđen jedanaesterac, koji u gol nije pretvorio Hamšik, čiji je udarac zaustavio golman Torina Žile.

Fenomenalno drugo poluvreme ponovo je ''otvorio'' Džemaili, koji je svojim drugim golom doneo novu prednost Napoliju, ali onda sledi preokret domaćih.

U 74. minutu Džonatas je sa bele tačke izjednačio, a samo četiri minuta kasnije  Međorini je doveo ekipu Torina na prag pobede.

Međutim, ulazak Kavanija prenuo je Napolitance, koji sa njim u glavnoj ulozi u poslednjih desetak minuta uspevaju da naprave veliki preokret!

Prvo je sjajni Džemaili het-trikom u 80. minutu izjednačio na 3:3, da bi zatim Kavani sa dva pogotka rešio meč u korist gostiju!

U 84. minutu doneo je preokret Napoliju sjajnim golom iz ''slobodnjaka'' (gol OVDE), da bi tačku stavio poslednjim trenucima, kada je odlično reagovao na centaršut Armera sa leve strane - 5:3 za Napoli