Majami - JJ eliminisana u drugom kolu!

petak 21.03.2014.
20:24

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je već na startu Mastersa u Majamiju čime je priredila najneprijatnije iznenađenje u dosadašnjem toku turnira na Floridi.

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković neprijatno je iznenadila na startu Mastersa u Majamiju, pošto je već na prvom meču koji je igrala doživela poraz i eliminaciju sa turnira.

Više od dva časa vodila se borba između uporne i inspirisane Amerikanke Varvare Lepčenko i neubedljive Jelene Janković koja je na kraju kapitulirala pred 49. teniserkom sveta.

Sedma nositeljka na Mastersu u Majamiju poražena je rezultatom 2:1 (6:3, 2:6, 7:6) iako je, pored jako loše igre, mogla imala šansu da savlada Lepčenkovu.

Amerikanka Varvara Lepčenko došla je do prednosti u setovima zahvaljujući "brejku" koji je napravila već na prvi servis Jelene Janković na današnjem susretu.

Do kraja prvog seta Jelena je samo u sedmom gemu dobila jedinu priliku da oduzme servis protivnici ali joj to nije pošlo za rukom pa je Lepčenkova povela u setovima.

Početak drugog seta nagovestio je da bi Jelena mogla da predstavlja najneprijatnije iznenađenje drugog kola Mastersa u Majamiju, pošto je Lepčenko na startu ponovo oduzela servis srpskoj teniserki.

Prvi od šest "brejkova", koliko je Jelena danas napravila na meču sa Amerikankom, usledio je u četvrtom gemu drugog seta a njime je Jankovićeva nagovestila apsolutni preokret.

Do kraja drugog seta još dva puta je oduzela Lepčenkovoj servis pa je nakon sat i deset minuta borbe vratila meč na "nulu".

U trećem, odlučujućem setu, prisustvovali smo pravoj "reviji brejkova", pošto su dve teniserke po tri puta oduzimale servis jedna drugoj.

Jelena Janković povela je rezultatom 5:1 u trećem setu ali joj to nije bilo dovoljno da privede meč kraju i plasira se u treće kolu Mastersa u Majamiju već je protivnici dozvolila da dobije četiri vezana gema i da se u potpunosti vrati u meč.

Kada je susret otišao u taj-brejk postalo je jasno da Jankovićeva neće biti kadra da savlada 49. teniserku sveta koja je sasvim zasluženo iskoristila lošu igru srpske teniserke ostvarivši tako jednu od najvećih pobeda u karijeri.