Majstor Pjanić za Rominu osmu pobedu!

Autor: Boris Jovanović
petak 18.10.2013.
22:42

Sjajni Bosanac sa dva gola srušio Napolitance, Roma deluje kao šampionski tim, "Vučica" sada ima +5 u odnosu na najbliže pratioce!

U prvom poluvremenu Roma je imala inicijativu, ali je Napoli promašio dve velike šanse.

Pandev je bio sam pred doskorašnjim klupskim drugom De Sanktisom koji je uz pomoć De Rosija spasao siguran gol. Takođe Lorenco Insinje je mogao da utiša "Olimpiko" ali je šutirao u spoljni deo stative.

Rimljani su pretili preko Žervinja i Florencija, Toti se povredio u prvom poluvremenu, a domaćin stiže do prednosti u četvrtom minutu nadoknade u prvom delu.

Žervinjo je srušen, slobodnjak za Pjanića, "kifla" u sam ugao, predivan gol,  1:0 za Romu.

To je šokiralo Napoli koji je imao inicijativu u nastavku, ali sem nekoliko pokušaja iz daljine, nisu uspeli da stvore neku zrelu šansu za izjednačenje. Na drugoj strani, pokušaj De Rosija glavom, a onda i penal nakon prekršaja Kanavara nad Borijelom.

Kapiten Napolitanaca je dobio crveni karton, Pjanić sa bele tačke zapečatio sudbinu Benitezovog tima.

Do kraja je lider lako sačuvao prednost, osam mečeva, perfektan učinak,  24 boda, odmakli su Napolitancima na +5, kao i Juventusu koji će svoj meč 8. kola igrati u nedelju u Firenci.

Dodajmo na kraju da je Adem Ljajić ušao u igru umesto Žervinja u drugom delu, imao je jedan udarac u finišu, nije se posebno istakao.