Marsej do bodova u posednji čas, ''minimalac'' šampiona

Autor: Filip Mitrović
subota 16.02.2013.
22:56

Golom Fanija u 94. minutu, Olimpik iz Marseja upisao pobedu protiv Valensijena, koja ga koliko-toliko održava u trci za titulu.

Olimpik iz Marseja je na svom "Velodromu" zabeležio važnu pobedu nad Valensijenom u okviru 25. kola francuske Lige 1. Marsej - Valensijen 1:0.

Junak meča bio je desni bek Rod Fani, koji je savladao Penetoa u bukvalno poslednjoj sekundi meča. Pobedonosni gol pogledajte OVDE.

Ovim trijumfom Marsej je stigao do drugog mesta na tabeli sa 46 bodova, pet manje od vodećeg PSŽ-a i bodom više od Liona, koji imaju meč manje.

Valensijen ostaje u zlatnoj sredini, na 11-om mestu sa 33 osvojena boda.

Od ostalih mečeva odigranih u subotu, izdvajamo ''tesnu'' pobedu aktuelnog šampiona Monpeljea nad Nansijem.

Nica je istim rezultatom, ali kao gost savladala Bastiju, Nemanja Pejčinović je bio starter u pobedničkoj ekipi, ali je u 72. minutu napustio igru zbog povrede.

U ekipi Evijana svih 90 minuta odigrao je Miloš Ninković, ali je njegov tim poražen na gostovanju Lorijenu.

Tuluz je uzeo samo bod na svom terenu protiv Troa, a Pavle Ninkov nije dobio priliku da zaigra.