Autor: Beta Beta
nedelja 29.12.2013.
21:34
Izvor: Beta

U pretposlednjoj utakmici 14. kola ABA lige, Mega Vizura je kao gost poražena u Zagrebu od Cedevite.

bcmegabasket.net

Košarkaši Mega Vizure izgubili su danas u Zagrebu od Cedevite sa 73:77 (14:21, 16:25, 17:15, 26:16) u poslednjoj nedeljnoj utakmici 14. kola regionalne Jadranske lige.

Najefikasniji u Megi bio je Vasilije Micić sa 17 poena, a po 14 su postigli Nenad Miljenović i Ratko Varda, koji je imao i devet skokova.

U Cedeviti, Suton je postigao 17 poena, a dva manje Luka Babić.

Mega je na gostovanju u Zagrebu loše odigrala prvo, a odlično drugo poluvreme.

Ekipa Dejana Milojevića je u završnici meča sustigla 25 poena prednosti koju je domaća ekipa stvorila odličnom igrom u prvom poluvremenu i na početku treće četvrtine.

Međutim, Mega u završnici nije imala snage za preokret, te je tako upisala osmi poraz, uz šest pobeda.

Mega je na sedmom mestu sa 20 bodova, dok je Cedevita druga sa 24, odnosno s deset pobeda i četiri poraza.

Ranije danas Partizan je pobedio u Laktašima sa 83:80, dok će Radnički sutra u Kragujevcu dočekati Cibonu.