Autor: Boris Jovanović
ponedeljak 10.12.2012.
07:45

Karmelo Entoni se oporavio i ubacio svom Denveru 34 poena, još jedno razočaranje za Brajanta i tim, pobedu odnela Juta...

Brukanje se nastavlja. Lejkersi su poraženi još jednom, ovoga puta je pobedu iz El - Eja odnela Juta koja ne može baš da se pohvali rezultatima van svoje dvorane. Gosti iz Solt Lejk Sitija su vodili tokom drugog poluvremena, serija 20 - 8 u poslednjem periodu ih je odvela na +15. Kobi je probao da napravi preokret, najviše zahvaljujući njemu tim se spustio na -5, ali nije bilo povratka.

Brajant je završio sa 34 poena, ali i velikim brojem potrošenih lopti, kada je tako Lejkersi obično gube. Veći problem je bio reket, "Džezeri"su imali 20 skokova više, a postigli su i 15 poena više iz kontranapada.

Kod pobednika najbolji Milsap sa 24 poena.

Karmelo Entoni se vratio na vreme da se suoči sa bivšim timom. Propustio je dva meča, pobedu u Majamiju i poraz u Čikagu, ali za Nagetse je morao da bude spreman. Insistira da nema loših osećanja prema Denveru, ali nije propustio da im ubaci 34 poena. Džejson Kid je dodao 17 u osmoj pobedi Niksa u svojoj dvorani. Nemaju poraz, što je najbolji start u Medison Skver Gardenu od 1992. sezone u kojoj su igrali za prsten.

U sudaru najboljeg napada, Oklahome, i najčvršće odbrane, Pejsersa, Tander je bio previše dobar u drugom poluvremenu. Nakon što je Indijana šutirala 60% u u prve dve četvrtine, kouč Bruks je preneo jasnu poruku svom timu, limitirati rivala u napadu. Tako je Oklahoma pokazala da zna i da igra odbranu, Durant je ubacio 27 poena, Kevin Martin 24, a publiku je na noge digla blokada Rasela Vestbruka i to Roju Hibertu koji je mnogo viši od pleja Oklahome.

Brendon Dženings i Monta Elis su nadigrali Derona Vilijamsa i Džoa Džonsona, a Milvoki je odneo pobedu iz Bruklina. U sudaru dve strašne bekovske linije blistala je ona Baksa, zajedno su ubacili 50 poena i kontrolisali meč protiv Netsa koji nisu u formi, izgubili su pet u nizu.

Stara priča za Kliperse, i treći meč zaredom su im pomogle rezerve predvođene Džamalom Krofordom. Ponovo su igrači sa klupe izneli najveći teret u poslednjoj četvrtini, pa su Klipersi nastavili dobru seriju protiv Toronta. Klupa domaćih je ubacila 25 poena više od rezervista Toronta, to je bila i presuda.

Iznenađenje u Arizoni, Orlando je slavio protiv Sansa.

Nepoznati Endrju Nikolson je bio tajno oružje, ubacio je 19 poena u poslednjoj četvrtini i naneo Sansima sedmi poraz u nizu. Domaćii su bili bez povređenog Dragića što se itekako odrazilo na igru.