Mesi utišao Pamplonu

nedelja 26.08.2012.
20:52

Fudbaleri Barselone upisali su i drugu pobedu u novoj sezoni pošto su večeras savladali Osasunu golovima Lea Mesija. Argentinski reprezentativac zaslužen za preokret u susretu koji je obilovao javnim opomenama.

Pokušala je Osasuna da "skine skalp" jednoj od najboljih ekipa današnjice i u većem delu meča imala je rezultat vredan respekta.

Sve do poslednjih petnaest minuta meča Osasuna je vodila golom Ljorentea u 17. minutu ali je samo četvrt časa "vanzemaljcima" iz katalonske prestonice bilo dovoljno da dođu do preokreta i osvoje sva tri boda.

Lionel Mesi bio je čovek odluke pošto je golovima u 76. i 80. minutu postigao pogotke vredne pobede i postavio konačnih 1:2.

Interesantno je da je na ovom meču viđeno ukupno deset žutih i jedan crveni karton pa ostaje da se vidi hoće li reagovati zajednica španskih prvoligaša i sankcionisati preteranu grubost i nedisciplinu aktera večerašnjeg meča.

Barselona nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova dok je Osasuna upisala i drugi poraz u novoj sezoni.